Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Warsztaty psychoedukacyjne grup integracyjnych 23 lutego 2020 13:37

17 lutego, grupy integracyjne odwiedziła przyszła pani psycholog pani Natalia Sługocka. Pani Natalia przeprowadziła wśród sześciolatków z grup integracyjnych zajęcia warsztatowe pt.:  'Jak radzić sobie z emocjami'. Zajęcia odbyły się w sali grupy I. Dzieci poznały pluszowego misia Ferdka który przeżywał różne emocje. Została przeprowadzona pogadanka grupowa z dziećmi o emocjach , o tym jak się je przejawia oraz jak można sobie z nimi poradzić. „Co zrobiłby Ferdek, gdyby był smutny? Jakby się zachowywał? Jak mógłbyś mu pomóc?”.

Gdy był smutny, wystraszony lub zły dzieci próbowały pomóc mu pokonać te emocje. Dzieci starały się również według własnych pomysłów wykonać czynności, które miały pomóc mu się uśmiechnąć, rozbawić go, czuć się dobrze. Były również kalambury. Prowadząca zajęcia  najpierw pokazywała dzieciom zdjęcia różnych twarzy, a zadaniem uczestników warsztatu było rozpoznanie prezentowanej emocji i nazwanie jej. Następnie wybrane dzieci siadały plecami do prowadzącego oraz komputera i próbowały odgadnąć z mimiki twarzy i ciała pozostałych dzieci prezentowaną emocję  i ją nazwać.

Plastusiowy pamiętnik

Przedszkolaki gr. I podczas zajęć „Każdy lubi bajki”, odpowiadały na pytania: Co to jest bajka? Kto tworzy bajki? Dlaczego je lubimy? Dzieci łączyły postacie z bajkami i poznawały różnych bohaterów. Przedszkolaki poznały nowego bohatera bajki Plastusia z książki- M. Kownackiej- „Plastusiowy pamiętnik”.  Przedszkolaki: Nadia, Damian, Natalka  i Mikołaj wykonały małego Plastusia, który będzie towarzyszyć podczas czytania bajki i tworzenia prac plastycznych po nowych poznanych przygodach naszego bohatera. Przedszkolaki oglądały również filmy z Plastusiem:  „Dlaczego nazywam się Plastuś” oraz „O kleksie z kałamarza, co na nikogo nie zważał”.

Wesoły karnawał

„Wesoły karnawał” to pierwsze zadanie V edycji ogólnopolskiego programu 'Uczymy Dzieci Programować', które zrealizowały nasze przedszkolaki. Tym razem działała łączona grupa feryjna 3i 4 latków. Dzieci przypomniały sobie o niedawnym balu karnawałowym i opowiadały o swoich przebraniach. Potem trzylatki kolorowały szablony z balonikami a czterolatki wypełniały kartę pracy z maskami- uzupełniały kody dla ozobotów i kolorowały maski. Na koniec starsze dzieci sprawdzały czy ozobot dobrze odczytuje zaprojektowane kody a młodsze dzieci konstruowały z drewnianych puzzli drogę dla niego. Ozobot pokonywał ją i podziwiał pokolorowane baloniki. Maluszki widziały ozobota pierwszy raz! Zrobił wśród nich furorę <3

 

Bal w przedszkolu

Lubimy bale w karnawale!

Tym razem nasz przedszkolny bal odbył się w tygodniu poprzedzającym zimowe ferie. Było zabawnie i kolorowo – jak zawsze rodzice spisali się na medal przy szykowaniu strojów. Były zabawy z wodzirejem, sesja fotograficzna i miliony mydlanych baniek. Dzieci to lubią!

Nasze pasje- Zosia z gitarą 19 stycznia 2020 12:14

Lubimy, gdy dzieci prezentują swoje pasje… Zosia z grupy VI uczęszcza na lekcje gry na gitarze dopiero 3 miesiące. Postanowiła pokazać rówieśnikom swoje pierwsze osiągnięcia - przyniosła gitarę i przepięknie na niej zagrała. Po występie okazało się, że w grupie jest jeszcze wiele ukrytych talentów muzycznych. Przedszkolaki stawiają również pierwsze kroki w grze na ukulele, flecie i  organach. Zosia, brawo za odwagę!!! Życzymy dalszych sukcesów:)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020