Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Konkurs logopedyczny 01 kwietnia 2019 17:48

29 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Logopedyczny dla dzieci najstarszych. Sześciolatki. udowodniły, że potrafią pięknie mówić. Świetnie poradziły sobie z wierszykami, które były bardzo trudne.  dziękuję i za przygotowanie. Brawo! To była przyjemność ich słuchać.

Czarna krowa w kropki bordo... Kiedy deszcz dżdży dżdżownica drży... itd.

Konkurs logopedyczny został przeprowadzony przez naszego przedszkolnego logopedę- p. Katarzynę Oszkinis-Golec.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Gratulujemy!

 

 

 

Przedszkole drugi dom- konkurs w gr II 01 kwietnia 2019 18:28

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

Spotkanie z p. Rafałem Szymczakiem 28 marca 2019 19:22

28 marca, niemal wszystkie grupy przedszkolaków /w trzech turach/, uczestniczyły w spotkaniu z p. Rafałem Szymczakiem- regionalistą, pasjonatem i jak się okazuje naszym absolwentem! Tak, jako małe dziecko uczęszczał do naszego przedszkola.

Pana Rafała gościliśmy już drugi raz, tym razem opowiedział nam o tradycjach łużyckich na ziemiach żarskich związanych z wiosną i Wielkanocą m. inn. Maslenica, Jatsowa Woda, Jatsowy Wogeń, Walkowanje jajow. Dzieci dowiedziały się na czym polegało camprowanie- tuż przed Wielkim Postem.

Pan Rafał opowiedział o tym, jak na naszych ziemiach żarskich uprawiano len i co z niego potem powstawało i jak wyglądały łużyckie stroje ludowe. Zademonstrował dzieciom łodygi lnu i maleńkie nasionka siemienia lnianego. Przygotował  dla dzieci przepyszną niespodziankę – twarożek na krakersach posypany siemieniem lnianym i z olejem lnianym we współczesnej wersji – pychotka!

Ratunek dla pustułki! 01 kwietnia 2019 18:04

27 marca 2019  pod przedszkolem odbyła się WIELKA AKCJA RATUNKOWA!!

Nasi wspaniali rodzice, na co dzień leśnicy: pan Bartek -tata Hani i Waldka i p. Magda- mama Anitki, uratowali pustułkę, która pomieszkiwała w wieży „Samochodówki”.

Ranny ptaszek nie mógł niestety fruwać, miał przetrącone skrzydełko. Po schwytaniu go nasi wspaniali leśnicy przewieźli go do weterynarza, który udzielił mu pierwszej pomocy.

Wieczorem ptaszek był już na wolności.

Całej porannej akcji, z okien, przyglądały się przedszkolaki.

Zdarzenie przyczyniło się do prowadzenia wielu rozmów i prezentacji na temat życia, zwyczajów tego ptaka – dzieci rozbudziły swoja ciekawość!

Dziękujemy naszym Bohaterom-Ratownikom!!❤️

Obchody Dnia Teatru w Miejskiej Bibliotece 01 kwietnia 2019 17:40

Grupa VI integracyjna w ramach innowacji pedagogicznej wybrała się 27.03.2019r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Dzieci miały zaszczyt obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ' Witaminki dla księżniczki Marcelinki ' które zaprezentowała grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach. Dzieci grały także na przyrządach do gotowania oraz zaśpiewały piosenki. Na koniec poczęstowały nas słodyczami. W kolejnej części spotkania wszystkie dzieci odgadywały zagadki dotyczące teatru. Na zakończenie tak miłego spotkania nasza grupa podziękowała paniom z biblioteki za zaproszenie a dzieciom za piękny występ; były cukierki, podziękowania i kwiatki. Na pożegnanie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Było świetnie, dziękujemy za zaproszenie!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020