Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Czas na bal! 10 lutego 2017

Tuż po feriach zimowych wszystkich przedszkolaków zapraszamy na Bal! Na dzieci czeka moc atrakcji i profesjonalna sesja zdjęciowa :) Mile widziane akcenty walentynkowe. Bal odbędzie się w holu przedszkolnym.
Rodziców prosimy o szykowanie strojów :)

My się zimy nie boimy !

My się zimy nie boimy!
Mróz na tyle zelżał, że przedszkolaki wybiegły na plac zabaw :) Czerwone nosy, mokre rękawiczki... zimowe zabawy w przedszkolu mają swój urok! Przedszkolaki systematycznie odwiedzają swój plac zabaw:)

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku szkolnym. Przedszkolaki bardzo skrupulatnie przygotowywały się do tego święta ucząc wierszyków, piosenek, tańców i rymowanek.

Samodzielnie wykonały prezenty. W tym roku były to laurki, z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych /w tym orgiami/, portrety w ramkach malowanych akrylem, upominki przestrzenne. Były występy, uśmiechy i mnóstwo całusów :) Dzieci bardzo lubią gościć w przedszkolu swoich bliskich. Dziękujemy kochanym Babciom i kochanym Dziadkom za poświęcony dzieciom czas!

Spotkanie cztelolatków z panem fotografem 07 listopada 2016

Czterolatki z grupy II wybrały się do zakładu fotograficznego, by poznać tajniki pracy fotografa. Już nawet najmłodsze dzieci potrafią dziś wykonać zdjęcie prostym aparatem ale czy wiedzą co należy zrobić by móc otrzymać zdjęcie na papierze?


Nasze przedszkolaki już wiedzą! Opowiedział im o tym bardzo dokładnie p .Marek Przedwojski /pan fotograf/, który powitał dzieci w swym salonie. Zademonstrował dzieciom bardzo stare modele aparatów i przedstawił sposób w jaki działały. Przedszkolaki zrobiły z p. fotografem zdjęcie pamiątkowe, by móc potem obserwować jak przebiega praca nad takim zdjęciem –od pstryknięcia do wydrukowania. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowe zdjęcie a pan Fotograf dyplom-podziękowanie.
Takie wycieczki wiele dzieci uczą! Dziękujemy Foto Przedwojski za miłe przyjęcie:)

'Pola Nadziei 2016' 17 października 2016 16:36

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :)
Za nami I etap akcji, który odbył się 17 października.

Razem z uczniami i z zaproszonymi gośćmi posadziliśmy wspólnie ponad tysiąc cebulek żonkili!


Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji. W zeszłym roku szkolnym społeczność naszego Zespołu dokonała wspólnie dobrowolnych wpłat na 3 471,33 zł! To bardzo dobry wynik:)


Dziękujemy rodzicom, dzieciom i naszym przyjaciołom za okazane serce :*

 

Jeśli ktoś chce się jeszcze przyłączyć do akcji to śmiało zachęcamy: 

kampania jesienna 'Pól Nadziei'

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020