Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dzień postaci z bajek 02 grudnia 2020 11:27

W czwartek 5 listopada wszystkie grupy przedszkolne przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Grupa I obejrzała przedstawienie kukiełkowe pt.: 'Trzy świnki i wilk'; przygotowane przez panią Natalkę. 

Konkurs plastyczny - „Rośliny chronione w Polsce” 02 grudnia 2020 11:18

Wychowanki gr. I naszej placówki przedszkolnej: Nadia, Zuzia i Lena w ramach indywidualnych zajęciach plastycznych wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym - „Rośliny chronione w Polsce” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 214 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi.
Nadia zajęła III miejsce w konkursie. Za tą pracę dziewczynka otrzymała nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostałe dziewczynki: Zuzia i Lena otrzymały podziękowania za udział w konkursie plastycznym. Brawo Nadia i dziewczynki !!!!! Życzymy dalszych sukcesów.

Akcja kupuję-wspieram 02 grudnia 2020 11:12

W ramach akcji ,,Kupuję - wspieram' prowadzonej przez Urząd Miejski Żary, w dniu dzisiejszym Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku przekazał 200szt chryzantem, które ożywiły jesienny krajobraz terenu przedszkola i szkoły.

Podwodny Świat Ryb 05 listopada 2020 10:59

Realizując kolejny temat innowacji pedagogicznej „Co pływa, lata, chodzi-poznajemy tajemniczy świat ryb   i owadów” dzieci pozyskiwały informacje na temat   „Wpłyu globalnego zanieczyszczenia wód i degradacji siedlisk naturalnych na ich ilość”.

Przedszkolaki obejrzały prezentację, z której dowidziały się:
- jaki jest skład chemiczny zanieczyszczeń,
- jakie są zanieczyszczenia: naturalne, sztuczne,
- o szkodliwości zanieczyszczeń, katastrofach ekologicznych i klimatycznych,
- o zanieczyszczeniach rozkładalnych i nierozkładalnych,
- o  wyciekach ropy spowodowanych awarią szybu,
- po co są pływające zapory?
Na koniec wykonały prace plastyczne dot. ' Zanieczyszczeń wody'. 

Pola Nadziei 03 listopada 2020 14:47

Nasze przedszkole, już kolejny raz, włączy się w akcję „Pola nadziei”, której celem będzie pozyskanie funduszy na rzecz Hospicjum w Żarach. W październiku wszystkie grupy przedszkolne zasadziły cebulki żonkili w ogrodzie przedszkolnym, które są symbolem tej akcji. Natomiast wiosną przeprowadzana zostanie zbiórka dobrowolnych kwot, które wpłacane będą na konto żarskiego Hospicjum.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020