Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Wizyta w żarskim zamku 05 marca 2023 19:27

Przedszkolaki z grupy I, III i VI zrealizowały następne działanie innowacji pedagogicznej 'Śladami historii miasta Żary-poznajemy historię Żarskiej Porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'. 

Dzień postaci z bajek 30 listopada 2022 15:24

W piątek wszystkie grupy przedszkolne przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci układały napis z bajkowych liter, odgadywały z jakiej bajki pochodzą poszczególni bohaterowie. Dużo tego dnia rozmawialiśmy o bohaterach bajki ' w głowie się nie mieści', którą obejrzało większość przedszkolaków. Poznaliśmy emocje takie jak: radość, strach, smutek, złość i odraza. Były zabawy taneczne do piosenki pt. : 'zgoda', zabawa 'raz dwa trzy, radość patrzy' . Dzieci wykonywały zadania dotyczące emocji, malowały bajkowe kolorowanki i niektóre grupy wykonywały także prace plastyczne dotyczące omawianej bajki. Wiele maluszków tego dnia przebrało się za swoją ulubiona bajkową postać. Było więc dużo radości, zabawy ale także nauki o emocjach.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich dzieci w uświetnienie tego dnia. ????

Dzień Dyni grupa Wiewiórki 30 listopada 2022 15:03

Dnia 27.10.2022r. gr.III obchodziła ,,Dzień Dyni' ???? Dzieci rozpoczęły świętowanie od pokazu mody, na którym zaprezentowały swoje piękne stroje. Następnie wysłuchały ciekawostek na temat dyni, poznały jej budowę, wybierały i przeliczały pestki, wzięły udział w zabawach ruchowych,wykonały pracę plastyczną ,,Zaczarowana dynia', odtworzyły dyniowe pole z literami, bawiły się dynioliną.
To był dzień pełen wrażeń ????????

Tu jest moje miejsce, tu żyję- poznaję swój region 30 listopada 2022 14:57

Przedszkolaki grupy I, III, VI zrealizowały kolejne działanie „ Tu jest moje miejsce, tu żyję- poznaję swój region” w ramach innowacji pedagogicznej 'Śladami historii miasta Żary-poznajemy historię Żarskiej Porcelany wraz z elementami kultury dolnołużyckiej'. Przedszkolaki wskazywały na mapie Europy Polskę, a na mapie Polski swoje miasta Żary. Zapoznawały się z wybranymi zabytkami miasta, oglądały żarskie legendy, a na podsumowanie zajęć wybrały się na spacer, w celu poszukiwania śladów historii.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020