Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Witaj przedszkole! 10 września 2017 19:29

Pierwsze dni w przedszkolu uprzyjemniła dzieciom pogoda! Zaludnił się duży i mały plac zabaw a przedszkolne piaskownice wypełniły się małymi budowniczymi -czekały na to całe dwa miesiące.

Życzymy dzieciom przyjemnego, pogodnego września :)

 

Na zdjęciach czterolatki z grupy II.

Bajkowe warsztaty 04 września 2017 21:17

Nowa energia, nowe pomysły do pracy. Pani Agnieszka wzięła  udział w 'Bajkowych Warsztatach' zorganizowanych w Niepublicznym Przedszkolu Chatka Pucharka przez Centrum Artystyczne Muzylek Moni z Krakowa :)
Teraz nasze dzieci będą bawić się bajkowo :)

Dziękujemy p. Burmistrz! 04 września 2017 20:51

Grupa I maluszków na rozpoczęcie nowego etapu otrzymała od p. Burmistrz Danuty Madej książeczki „Legendy Żarskie” i „Baśnie wędrowne”. Bardzo dziękujemy za miłe przywitanie w przedszkolu i zapraszamy p. Burmistrz do nas,  jak tylko naszym podopiecznym uda się otrzeć pierwsze łzy po rozstaniu z rodzicami :)

Spartakiada sportowa przedszkolaków 09 kwietnia 2017 19:35

5 kwietnia nasze przedszkolaki z grup III i V wzięły udział  w przedszkolnej spartakiadzie sportowej, która odbyła się wzorem lat ubiegłych w sali gimnastycznej przy Społecznej Szkole Podstawowej w Żarach.

Konkurencje sportowe dostarczyły dzieciom wielu wrażeń! Dzieci z grupy III zaprezentowały układ taneczny przygotowany przez p. Mariolę, drużynę do zmagań sportowych przygotowała p. Małgosia. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola!

'Autyzm- wiem i pomagam' -wystawa Maksa 09 kwietnia 2017 19:28

Dnia 3 kwietnia 2017 r. w Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się  spotkanie w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu obchodzonym w dniu 2 kwietnia pt. 'Autyzm wiem i pomagam'. W spotkaniu  wzięły udział 32 osoby.  Przed  spotkaniem można było obejrzeć wystawę plastyczną naszego wychowanka pt. 'Kolorowy świat Maksa'. 

Maks z wielkim zaangażowaniem brał udział w występie przygotowanym przez nauczycieli grupy VII  (integracyjnej). Chłopiec mógł udowodnić uczestnikom spotkania, że zna i czyta litery czytając z panią Basią Hausmann bajkę pt. 'Chory kotek' i grając na cymbałkach z panią Małgosią Nawój utwór 'Wlazł kotek' nazwany przez Maksia 'kolorowy kotek'. Chłopiec swoim występem zachwycał  i rozbawiał zaproszonych gości .

Następnie  dr n. med. Pani Irena Dawidiuk przedstawiła w formie prelekcji ważne informacje dotyczące stosowania diety u dzieci z autyzmem. Po spotkaniu goście zadawali Pani Dawiduk dużo nurtujących pytań.  Na koniec podziękowali gromkimi brawami.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020