Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Wielki bal przedszkolaków! 20 stycznia 2018 19:28

Przedszkolny bal to dzień pełen wrażeń! To dzień pełen przepięknych wróżek, policjantów, rycerzy i smoków :) To dzień, kiedy choć na chwilę spełniają się dziecięce marzenia :)

Tak było u nas 19 stycznia!

Balowanie rozpoczęło się koncertem filharmonicznym, gdzie dzieci wysłuchały na żywo trąb i puzonów. Potem zabawa z wodzirejem porwała do tańca wszystkich przedszkolaków. Najstarsza grupa integracyjna dołączyła się do zabaw z klasami I-III w budynku szkolnym.

Było barwnie i wesoło!

Dzień Babci i Dziadka w gr. III 20 stycznia 2018 18:36

'Babiu! Twój dom to dom wróżki,

gdzie się spełniają marzenia.

To takie miejsce na Ziemi,

gdzie smutek w uśmiech sie zmienia'

 

Ten i podobne mu  wiersze wybrzmiały w środę, 17 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr1 podczas uroczyśtości z okazji najpiekniejszego przedszolnego święta -Dnia Babci i Dziadka. Pięciolatki z gr. III przywitały swoich gości jasełkowym spektaklem teatralnym pt. 'Zabawa od serca' prezentowanym wczesniej podczas XXVIII Powiatowych Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

 

Było bardzo wzruszająco i klimatycznie- w rytmach  góralskiej muzyki. Dzieci śpiewały pastoralki i zaprezentowały repertuar wyjatkowy, bo specjalnie na to świeto przygotowany. Goście otrzymali upominki w formie wykonanych własnoręcznie przez wnuków  filiżanek:)

Sto lat drogie Babcie i drodzy Dziadkowie!

 

 

 

'Zabawa od serca' Jasełka 2018 20 stycznia 2018 16:56

16 stycznia w sali widowiskowej „Luna” odbyły się XXVIII Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Udział wzięła również i nasza grupa teatralna „Bez Nazwy”, w której składzie wystąpiły dzieci pięcio- i sześcioletnie. Tym razem dzieci zaprezentowały spektakl pt. „Zabawa od serca”, w którym rozbrzmiewała góralska muzyka.

Dzieci otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

Zaproszenie na bal! 08 stycznia 2018 20:01

W holu naszego przedszkola stanął parawan zapraszający wszystkich przedszkolaków na bal przebierańców :)

Już niedługo, bo 19 stycznia, dzieci czeka wiele atrakcji i super zabawa! Prosimy rodzicówo szykowanie wymarzonych kreacji. Bal rozpoczniemy wysłuchaniem koncertu filharmonicznego, szykowanego przez Lubuskie Biuro Koncertowe. 

Jasełka w grupie VI 08 stycznia 2018 20:15

 

14 grudnia 2017r. pięciolatki i sześciolatki z gr. VI zaprosiły swoich najbliższych na zajęcia otwarte. Spotkanie zaczęło się przedstawieniem Jasełek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez dzieci pod kierunkiem p.Kasi i p.Ani. Było wiele wzruszeń:)

Kolejnym punktem spotkania było wspólne ozdabianie piankowych bombek na choinkę, którymi przyozdobiono wystawę świąteczną w holu. Dziękujemy rodzicom za poświęcony dzieciom przedświąteczny  czas.

 

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020