Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Mikołajki! 06 grudnia 2018 17:46

 Św. Mikołaj już od rana witał słodkim poczęstunkiem wszystkie dzieci z rodzicami gr. integracyjnych. Przedszkolaki za grzeczne zachowanie dostały paczki i zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Na zakończenie oglądały wideolist zamówiony dla dzieci u św. Mikołaja przez rodzica gr VII. Dzieci czteroletnie /gr.VI/  udały się do kina

W budynku przedszkolnym już od samego rana, w holu  na dzieci czekał Święty Mikołaj!

Grzecznym dzieciom rozdawał cukierki, trafiły się  też one grzecznym Rodzicom. Potem było wspólne śpiewanie i zabawy przed śniadaniem. Wszystkie przedszkolaki spotkały się jeszcze raz z Mikołajem…a właściwie z Mikołajami /sami nie wiemy jak to się stało / w sali gimnastycznej po byłej SP3. Były  zabawy przy mikołajowych i zimowych piosnkach i prezentacje wokalne dzieci z poszczególnych grup. Każda grupa otrzymała od Mikołajów nowe zabawki do swojej sali- dziękujemy naszej Radzie Rodziców za wsparcie. Zabawę dla dzieci przygotowały p. Agnieszka i p. Natalia:)

 

Andrzejkowe zabawy z rodzicami w gr III 01 grudnia 2018 16:49

Sześciolatki z najstarszej grupy wiekowej postanowiły ostatnie Andrzejki w przedszkolu spędzić w sposób nieco  inny niż w poprzednich latach. Tym razem odbyła się w grupie prawdziwa andrzejkowa zabawa ze strojami, tancami i andrzejkowymi wróżbami. Tego dnia dzieciom towarzyszyli niezastąpieni rodzice, którzy pomogli nie tylko w przeprowadzaniu andrzejkowych wróżb, również i tych bardziej skomplikowanych jak lanie wosku, ale i przygotowali przepyszny poczęstunek. Kochani Rodzice- zawsze można na Was liczyć… dziękujemy

'Królowie i księżniczki w naszym mieście' spotkanie z regionalistą i pasjonatem- dr Rafałem Szymczakiem 01 grudnia 2018 17:01

29 listopada, dzieci z naszego przedszkola /cztero- pięcio- i sześciolatki/ miały prawdziwą lekcję historii. Tego dnia odwiedził ich pasjonat naszego miasta, regionalista dr Rafał Szymczak. Opowiedział dzieciom o tym jak ważne osobistości pojawiały się w naszym  mieście w dawnych czasach, przedstawił je w obrazach na przygotowanej specjalnie dla dzieci prezentacji pt. „Królowie i księżniczki w naszym mieście”. Dzieci słuchały w dużym skupieniu, na koniec zadawały swoje pytania w tym również i te, które dotyczyły naszego budynku przedszkola.

Dziękujemy p. Rafale za solidną lekcje historii dla naszych przedszkolaków!

Spotkanie dla dzieci odbyło się w ramach realizacji programu 'Mały miś w świecie wielkiej literatury', przygotowała je p. Natalia Garczyńska.

 

Spotkanie autorskie z p. Ewą Kołodziejczyk 28 listopada 2018 20:34

27 listopada, w naszym przedszkolu, w ramach projektu 'Mały miś w świecie wielkiej literatury' gościliśmy Panią Ewę Kołodziejczyk. Autorkę i ilustratorkę bajek charytatywnych dla dzieci, opowiadających o przygodach jaszczurki Cziczi. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: dzieci młodszych i starszych. Pani Ewa zaprezentowała nam 'Cziczi Jaszczurkę z Karaibów' oraz 'Jaszczurka Cziczi magiczna podróż w czasie. '

Usłyszeliśmy dużo ciekawostek na temat historii powstania książki jak i miejsc, skąd czerpane są inspiracje do powstawania kolejnych części.

Dzieci wiedzą już, że książeczki powstały, aby pomagać chorym dzieciom z fundacji „Żar Serca”. Na koniec spotkań dzieci miały możliwość wspomóc fundację zakupując książeczki z indywidualnym wpisem od autorki.

Nie możemy doczekać się następnej części. Dziękujemy Pani Ewie za cudowne spotkanie, a rodzicom za wsparcie i chęć niesienia pomocy.

Spotkanie dla dzieci zorganizowala p. Agnieszka Sobczyk.

Kodowanie z Misiem 28 listopada 2018 20:24

Kodowanie to stały punkt działań dzieci w b/r szkolnym.  Tym razem kodowanie z Misiem! Udział w nim wzięły aż dwie najstarsze grupy sześciolatków, w tym grupa integracyjna. Misio wysłuchał wiele ciekawych historii, gdy ozobot  zatrzymał się /pauza/ przy uszku - i na tych małych i na tych dużych kartach pracy!

Kodowanie i zabawy ozobotami to jedne z lepszych propozycji dla dzieci w tym roku szkolnym.

Takie działania uczą dzieci myślenia algorytmicznego, przewidywania, planowania.

#RobimyZadaniewProgramie #UczymyDZieciProgramować

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020