Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia 26 listopada 2017 11:46

24 listopada, w piątek obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia!

Każda z grup świętowała w swój własny sposób :) Były tańce, piosenki, misiowe powiadania, wierszyki i ciekawe misiowe prace plastyczne. Dzieci poznały historię powstania tej zabawki i wiedzą od czyjego imienia pochodzi jej angielska nazwa. Pluszowe Misie zamieszkały na chwilę w przedszkolnych gawrach i wystawach a przedszkolaki świętowały ten dzień słodkimi poczęstunkami, przygotowanymi również przy pomocy rodziców. Miło było gościć w przedszkolu pluszowych przyjaciół!

Nie biję, Pomagam! 21 listopada 2017 20:33

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach w dniu dzisiejszym przyłączyły się do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzonego w dniu 19.11.2017 r. Wychowankowie grup 5-6 latków wykonali plakaty pt. „Nie biję, pomagam”, które można podziwiać holu przedszkola i na oddziale integracyjnym w placówce szkolnej. Ponadto najmłodsi wychowankowie grup trzylatków przyłączyli się również do powyższego święta odrysowując własne dłonie przy pomocy nauczycielek grup, które można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Dzień Czystego Powietrza 21 listopada 2017 20:24

Dzień Czystego Powietrza świętowaliśmy w tym roku szkolnym wyjątkowo!  Pięciolatki z gr III  i sześciolatki z gr. V wybrały się pod Ratusz, by tam zaprezentować pokaz strojów ekologicznych ! W drodze do Ratusza dzieci  informowały mieszkańców miasta, że palenie śmieci w przydomowych piecach jest niezdrowe i  truje dzieci. Przedszkolaki rozdawały ulotki  i głośno skandowały hasła tegorocznej akcji ! Po zaprezentowaniu ekologicznych strojów /eklog wędkarz,  ekolog-telemaniak, ekolog-piłkarz, ekolog-kosmita i ekolog-nauczyciel/ dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę pt. „Poważna sprawa”. Tego dnia nikt nie zmarzł- na dzieci czekały gorące kakao, popcorn  ufundowane przez Urząd Miasta i partnerów akcji. Dzieci otrzymały również upominki i pamiątki :)

 

Następnego dnia pięciolatki i sześciolatki zaprezentowały się  wszystkim przedszkolakom. 

Piosenka 'Poważna sprawa' :)

https://www.youtube.com/watch?v=4m-YBgZDEng&feature=youtu.be

 

Szanowni Państwo 20 listopada 2017 10:13

Szanowni Państwo.

W nawiązaniu do artykułu , który ukazał się w Gazecie Regionalnej  17 listopada 2017 roku pt. „ Zabrakło na dzieci”,  dotyczącego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach, muszę zaprotestować przeciwko zamieszczonym w nim informacjom.

Od dnia  powstania Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach, wszystkie dzieci, a szczególnie te z niepełnosprawnościami,  otaczane są w naszych Przedszkolu i Szkole szczególną opieką i troską moją, nauczycieli oraz uwagą Władz Żar.  Dotyczy to również  indywidualnych potrzeb przedszkolaków i uczniów.

Bezpłatne zajęcia nauki pływania są inicjatywą Urzędu Miasta. Mają na celu zachęceni dzieci do aktywności fizycznej i dbanie o ich prawidłowy rozwój fizyczny.  Każdego roku w budżecie Szkoły zabezpieczone są pieniądze na ich realizację. Środki te nigdy nie był zmniejszane, zabierane, czy przeznaczane na inny cel.

Na etapie nauczania początkowego dzieci mają prawo do 20 godzin zajęć na basenie. Zajęcia te mogą być realizowane w klasie pierwszej, drugiej lub trzeciej.

Organizacja zajęć jest sprawą Szkoły i musi być dostosowana do potrzeb dzieci, w tym do ich bezpieczeństwa.  Właśnie dlatego nauka pływania realizowana jest w klasach trzecich, gdy dzieci są już odporniejsze na zachorowania niż w klasach wcześniejszych  i z pominięciem miesięcy zimowych.

W tym roku dzieci klas trzecich uczestniczyły  już w 10 godzinach zajęć na basenie. Kolejne 10 godzin, zgodnie z planem, będzie realizowane na wiosnę.

 

 

                                                                                    Z poważaniem

                                                                                    Ewa Tabaczyńska

                                                                Dyrektor Zespoły Szkolno – Przedszkolnego

                                                                   z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach.

 

Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu 19 listopada 2017 18:15

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości,  w holu naszego przedszkola odbyło się uroczyste spotkanie patriotyczne przedszkolaków.  Było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, wiersze, piosenki i tańce i- wszystko o Polsce i dla Polski! Tego dnia  było bardzo dostojnie, nasi mali patrioci wiedzą jak obchodzić  święto naszej Ojczyzny :)

Na koniec pani Dyrektor podziękowała przedszkolakom i powiedziała, że jest a nich dumna!

Spotkanie przygotowały i poprowadziły p. Natalia i p. Ania

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020