Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Zaproszenie na bal! 08 stycznia 2018 20:01

W holu naszego przedszkola stanął parawan zapraszający wszystkich przedszkolaków na bal przebierańców :)

Już niedługo, bo 19 stycznia, dzieci czeka wiele atrakcji i super zabawa! Prosimy rodzicówo szykowanie wymarzonych kreacji. Bal rozpoczniemy wysłuchaniem koncertu filharmonicznego, szykowanego przez Lubuskie Biuro Koncertowe. 

Jasełka w grupie VI 08 stycznia 2018 20:15

 

14 grudnia 2017r. pięciolatki i sześciolatki z gr. VI zaprosiły swoich najbliższych na zajęcia otwarte. Spotkanie zaczęło się przedstawieniem Jasełek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez dzieci pod kierunkiem p.Kasi i p.Ani. Było wiele wzruszeń:)

Kolejnym punktem spotkania było wspólne ozdabianie piankowych bombek na choinkę, którymi przyozdobiono wystawę świąteczną w holu. Dziękujemy rodzicom za poświęcony dzieciom przedświąteczny  czas.

 

 

Dzień Pluszowego Misia 26 listopada 2017 11:46

24 listopada, w piątek obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia!

Każda z grup świętowała w swój własny sposób :) Były tańce, piosenki, misiowe powiadania, wierszyki i ciekawe misiowe prace plastyczne. Dzieci poznały historię powstania tej zabawki i wiedzą od czyjego imienia pochodzi jej angielska nazwa. Pluszowe Misie zamieszkały na chwilę w przedszkolnych gawrach i wystawach a przedszkolaki świętowały ten dzień słodkimi poczęstunkami, przygotowanymi również przy pomocy rodziców. Miło było gościć w przedszkolu pluszowych przyjaciół!

Nie biję, Pomagam! 21 listopada 2017 20:33

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach w dniu dzisiejszym przyłączyły się do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzonego w dniu 19.11.2017 r. Wychowankowie grup 5-6 latków wykonali plakaty pt. „Nie biję, pomagam”, które można podziwiać holu przedszkola i na oddziale integracyjnym w placówce szkolnej. Ponadto najmłodsi wychowankowie grup trzylatków przyłączyli się również do powyższego święta odrysowując własne dłonie przy pomocy nauczycielek grup, które można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Dzień Czystego Powietrza 21 listopada 2017 20:24

Dzień Czystego Powietrza świętowaliśmy w tym roku szkolnym wyjątkowo!  Pięciolatki z gr III  i sześciolatki z gr. V wybrały się pod Ratusz, by tam zaprezentować pokaz strojów ekologicznych ! W drodze do Ratusza dzieci  informowały mieszkańców miasta, że palenie śmieci w przydomowych piecach jest niezdrowe i  truje dzieci. Przedszkolaki rozdawały ulotki  i głośno skandowały hasła tegorocznej akcji ! Po zaprezentowaniu ekologicznych strojów /eklog wędkarz,  ekolog-telemaniak, ekolog-piłkarz, ekolog-kosmita i ekolog-nauczyciel/ dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę pt. „Poważna sprawa”. Tego dnia nikt nie zmarzł- na dzieci czekały gorące kakao, popcorn  ufundowane przez Urząd Miasta i partnerów akcji. Dzieci otrzymały również upominki i pamiątki :)

 

Następnego dnia pięciolatki i sześciolatki zaprezentowały się  wszystkim przedszkolakom. 

Piosenka 'Poważna sprawa' :)

https://www.youtube.com/watch?v=4m-YBgZDEng&feature=youtu.be

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020