Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Czterolatki u fryzjera. 17 marca 2017

W ramach poznawanie zawodów, czterolatki z grupy II wybrały się w piątek /17 III/ do zakładu fryzjerskiego przy ul.9go Maja. Dzieci miały z zamiarze zgłębić tajniki zawodu fryzjera.

Pani Ania nie tylko przekazała dzieciom  swoją wiedzę, pokazała urządzenia i przybory niezbędne do strzyżenia i wykonywania fryzur ale i  zademonstrowała swoje umiejętności fryzjerskie! Bohaterem, który odważył się usiąść na fotel fryzjerski /pierwszy raz w życiu- bo dotychczas honory czyniła w domu mama/ okazał się Mikołaj!

Dzieci przyglądały i przysłuchiwały się z wielką uwagą :)

Na koniec Mikołaj podziękował pani Ani za piękna fryzurę, wręczając jej dyplom a dzieci otrzymały od pań fryzjerek pyszne cukierki, które zjadły na placu zabaw w drodze do przedszkola.

Dzieci bardzo lubią takie pouczające wycieczki!

 

Ptasie wesele 02 kwietnia 2017 13:05

Integracyjne grupy przedszkolaków VI  i VII wystawiły 'Ptasie Wesele'/ Ptaškowa swajźba -  zaślubiny sroki i gawrona

Na wesele zaproszono oczywiście gości: rodziców dzieci oraz przedszkolaków z grup  II, III,V i VIII. Ptasie wesele to uroczystość   wywodząca się z przedchrześcijańskich obrzędów oraz tradycji  kulturalnej Serbołużyczan.  To swoiste  podziękowanie  ptaków za dokarmianie ich podczas zimy, na weselu więc wstawiły się: sikorki modraszki, bogatki, wróbelki, sierpówki, sroka.

Uroczystość przygotowały nauczycielki i wychowawcy starszych grup integracyjnych  pod kierunkiem pań: Anetki i Małgosi.

Dziękujemy za przepiękny występ! 

 

 

Czas na bal! 10 lutego 2017

Tuż po feriach zimowych wszystkich przedszkolaków zapraszamy na Bal! Na dzieci czeka moc atrakcji i profesjonalna sesja zdjęciowa :) Mile widziane akcenty walentynkowe. Bal odbędzie się w holu przedszkolnym.
Rodziców prosimy o szykowanie strojów :)

My się zimy nie boimy !

My się zimy nie boimy!
Mróz na tyle zelżał, że przedszkolaki wybiegły na plac zabaw :) Czerwone nosy, mokre rękawiczki... zimowe zabawy w przedszkolu mają swój urok! Przedszkolaki systematycznie odwiedzają swój plac zabaw:)

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku szkolnym. Przedszkolaki bardzo skrupulatnie przygotowywały się do tego święta ucząc wierszyków, piosenek, tańców i rymowanek.

Samodzielnie wykonały prezenty. W tym roku były to laurki, z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych /w tym orgiami/, portrety w ramkach malowanych akrylem, upominki przestrzenne. Były występy, uśmiechy i mnóstwo całusów :) Dzieci bardzo lubią gościć w przedszkolu swoich bliskich. Dziękujemy kochanym Babciom i kochanym Dziadkom za poświęcony dzieciom czas!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020