Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego 30 września 2019 17:09

W piątek, 27 września, dzieci przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Pani Anetka -nasz niedźwiadek -zwracała uwagę na problemy osób niesłyszących na całym świecie, na ich prawa, osiągnięcia oraz ich obawy w codziennym życiu, m.in. przed dyskryminacją. Podczas  obchodów dzieci złożyły koleżance życzenia uczyły się migać pląs 'Stary niedźwiedź mocno śpi' . Na zakończenie dzieci oglądały bajkę 'Czerwony kapturek' w wersji dla osób niesłyszących. Uroczystość przygotowały panie z grup integracyjnych wspomagane przez p. Agnieszkę. Dziękujemy!

Dzień Bez Samochodu 30 września 2019 16:51

23 września świętowaliśmy Dzień Bez Samochodu.   Uczniowie naszej szkoły, którzy nie przyjechali na lekcje samochodem,  ale pieszo lub innymi środkami lokomocji dostali od Samorządu niespodzianki

'Jadąc rowerem dbsz o atmosferę' oraz 'Na rowery, na spacery' to tegoroczne hasła, z którymi dzieci z gr VII i gr VI maszerowały dziś, aby spotkać się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Żarach Dzieci uczestniczyły w pogadance i wiedzą już jak dbać o atmosferę. W nagrodę za udział w akcji dzieci zostały obdarowane odblaskami i  kolorowankami przygotowanymi przez organizatorów akcji.

W drodze do przedszkola dzieci rozdawały cukierki z logo akcji wszystkim, którzy tego dnia wybrali inny środek lokomocji niż auto. Przedszkolaki gratulowały wyboru!

Ogrywamy tajniki turystyki,spotkanie z p. Elżbietą Łobacz-Bącal 30 września 2019 16:45

W ramach Tygodnia Turystyki w Żarach, naszych przedszkolaków odwiedziła dziś p. Elżbieta Łobacz- Bącal z żarskiego oddziału PTTK. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, kto to jest turysta i jaką turystykę może uprawiać człowiek. Pani Ela zaprezentowała dzieciom prawdziwy rowerowy strój i zachęcała je do uprawiania z rodzicami jazdy na rowerach. Dzieci dowiedziały się, co w swoim plecaku powinien mieć każdy mądry turysta i jak poradzić sobie w przypadku załamania pogody. Okazało się, że przedszkolaki dużo już wiedzą na ten temat- potrafiły prawidłowo wymienić wszystkie możliwe kolory szlaków. Na koniec dzieci wręczyły p. Eli własnoręcznie wykonane podziękowania i laurki a w zamian otrzymały certyfikaty /dzieci starsze/ i książeczki „Bądź bezpieczny na szlaku” /dzieci młodsze/. To był dobrze spędzony czas!

Pani Elu, ślicznie dziękujemy

Dzień Przedszkolaka z kodowaniem 22 września 2019 12:27

Czterolatki z gr IV spędziły  Dzień Przedszkolaka na kodowaniu. Najpierw dzieci wzięły udział w słodkiej zabawie-  częstowały się żelkami ale ich kolor wybierał dla nich ozobot!  Każdy miał za zadanie go samodzielnie włączyć /pierwszy raz / i postawić na macie. Było bardzo smacznie i wesoło!

Potem dzieci wykonały kartę pracy, gdzie ozobot miał za zadanie pobawić się w przedszkolne zabawy – dzieci samodzielnie uzupełniały poznane kody – „pauza” i „koniec gry”. Najlepszym momentem zabawy było sprawdzanie, czy ozobot odczytuje kody -musimy jeszcze popracować nad dokładnością kolorowania pól ale już było prawie dobrze.

BohaterON 22 września 2019 12:04

17 września przedszkolaki naszego Zespołu przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn. Przed przystąpieniem do wykonywania własnoręcznych kartek  dla Powstańców Warszawskich, przedszkolaki spotkały się z druhną ZHP z Żar-Aliną Markulak. Przedszkolakom została przybliżona historia ZHP w tym także umundurowanie harcerskie. Odbyły się wspólne zabawy ruchowe, pląsy i śpiewy piosenek harcerskich. Druhno Alino –„trawka, trawka… kwiatek”!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020