Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

'W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia' -zajęcia otwarte w gr I

W dniu 18 grudnia 2019 r. w grupie I odbyły się otwarte zajęcia dla rodziców 'W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia'. Dzieci  śpiewały, deklamowały wiersze. Dużo radości i zabawy dzieciom sprawiło wspólne z rodzicami kodowanie na dywanie 'choinki'. Przedszkolaki wraz z rodzicami pakowały również paczkę dla osoby samotnej (wybranej losowo z Caritasu) potrzebującej wsparcia i pomocy. Dzieci wystąpiły również dla swoich rodziców w przedstawieniu pt. 'Przygody Marka z mrówką'. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Kolejne Wyzwanie z programowania 15 grudnia 2019 15:33

#CzekającNaŚwieta2019zUczymyDzieciProgramować

Różne są sposoby oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Nasze czterolatki wraz z wychowawcami p. Moniką, Patrycją i Larą /naszą niemiecką wolontariuszką/ postanowiły czekać na Święta wykonując zadania z programowania, tym samym wzięły udział w Wyzwaniu „Czekając na Święta 2019/ do którego zaprosiło nas Edusense i twórcy programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Udział w Wyzwaniu to aż trzy tygodnie programowania. 

Dzieciom dotychczas udało nam  zrealizować 11 zadań… a jeszcze kilka ciekawych przed nimi!

Warsztaty świąteczne z ZZO sp.z.o.o Marszów 11 grudnia 2019 20:11

W naszym przedszkolu w dniach od 10.12.2019 r. do 11.12.2019 r. odbywały się recyklingowe warsztaty świąteczne prowadzone przez panią Agnieszkę Michałowską z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Marszowie.  Dzieci oprócz właściwego segregowania śmieci dowiadywały się również, jak należy dbać  o nasze środowisko. Z materiałów pozyskanych z surowców wtórych przywiezionych przez panią Agnieszkę przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby na choinkę, podarunki dla najbliższych. Ponadto wykonywały postacie im znane z różnych bajek animowanych i wybrane przez siebie jak np. bałwanek czy renifer. Dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe warsztaty i za poświęcony przedszkolakom czas. Było super!

Mikołajki 2019 :) 08 grudnia 2019 15:18

Mikołajki to radosny czas!

Od samego rana przedszkolaki były już podekscytowane – niektóre oczekiwaniem na Św. Mikołaja a niektóre prezentami spod poduszki. Oczywiście Święty odwiedził tego dnia każdą z grup przynosząc drobne upominki i standardowo -nowe zabawki do każdej z sal! Dzieci odwdzięczyły  się piosenkami, tańcami i wierszykami, które specjalnie na te okazje przygotowały.

Dziękujemy Radzie Rodziców za… spotkanie Św. Mikołaja i pokierowanie go do naszego przedszkola :)

Tajemniczy Świat Mrówek w MBP 08 grudnia 2019 15:02

W dniu  5 grudnia 2019 r.  w Galerii Kolebka przy Oddziale dla Dzieci MBP Żary odbył się wernisaż wystawy ,,Tajemniczy świat mrówek”, która stanowi część I innowacji pedagogicznej „Co pływa, lata, chodzi-poznajemy tajemniczy świat ryb i owadów”. Wystawę opracowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach. Otwarcie wystawy uświetnił występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach... pt. ,,Przygody Marka z mrówką”, którego scenariusz napisał nauczyciel naszego Zespołu- pan Przemysław Markulak. W dalszej części spotkania przedszkolaki odgadywały zagadki na temat życia i budowy mrówki. w dalszej części spotkania odbyła się pogadanka dotycząca mieszkańców mrowiska. Później przyszła pora na zajęcia plastyczne pt. ,,Mrówka”, w których uczestniczyli wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach i ich koledzy z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach. Na zakończenie milusińscy wzięli udział w karmieniu i pojeniu mrówek znajdujących się w formikarium. Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za mile spędzony czas.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020