Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Dzień Przedszkolaka z kodowaniem 22 września 2019 12:27

Czterolatki z gr IV spędziły  Dzień Przedszkolaka na kodowaniu. Najpierw dzieci wzięły udział w słodkiej zabawie-  częstowały się żelkami ale ich kolor wybierał dla nich ozobot!  Każdy miał za zadanie go samodzielnie włączyć /pierwszy raz / i postawić na macie. Było bardzo smacznie i wesoło!

Potem dzieci wykonały kartę pracy, gdzie ozobot miał za zadanie pobawić się w przedszkolne zabawy – dzieci samodzielnie uzupełniały poznane kody – „pauza” i „koniec gry”. Najlepszym momentem zabawy było sprawdzanie, czy ozobot odczytuje kody -musimy jeszcze popracować nad dokładnością kolorowania pól ale już było prawie dobrze.

BohaterON 22 września 2019 12:04

17 września przedszkolaki naszego Zespołu przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn. Przed przystąpieniem do wykonywania własnoręcznych kartek  dla Powstańców Warszawskich, przedszkolaki spotkały się z druhną ZHP z Żar-Aliną Markulak. Przedszkolakom została przybliżona historia ZHP w tym także umundurowanie harcerskie. Odbyły się wspólne zabawy ruchowe, pląsy i śpiewy piosenek harcerskich. Druhno Alino –„trawka, trawka… kwiatek”!

Dzień Kropki 2019 22 września 2019 11:47

Tegoroczny Dzień Kropki świętowaliśmy w  przedszkolu wyjątkowo! Każda z grup  przedszkolnych bawiła się kropkami na swój sposób. Pani Kasia- przedszkolny logopeda, odwiedziła każdą z grup / nawet i nasze nowe maluszki /wraz z lalką Margolcią i przeczytała dzieciom opowieść o Vashti /Peter H. Reynolds „Kropka”/. Margolcia podarowała dzieciom słomki, które dzieci wykorzystały potem do wykonania pracy plastycznej z kropek -dmuchane kleksy. Dzieci mogły zrobić sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem foto-budki przygotowanej przez p. Basię.

Powrót mrówek 22 września 2019 11:11

Po wakacjach do grupy I przedszkolnej powróciły w formikarium nasze 'mrówki - żniwiarki' (Messor Barbarus). Co ciekawe, mrówek w trakcie wakacji przybyło. Dzieci integrując się z maluszkami grupy V mogły podzielić się dotychczas zdobytą wiedzą nt. życia mrówek. Przedszkolaki obserwowały, jak podaje się mrówkom wodę i jedzenie w formie nasion.

Witamy Larę! 09 września 2019 17:59

W naszym przedszkolu pojawiła się Lara -nasza nowa wolontariuszka z Niemiec.  Dzieci z gr IV przywitały ją bardzo ciepło. Lara bedzie z nami cały rok szkolny i mamy nadzieję się przy niej wiele nauczyć.

Pierwszego dnia wolontariuszka pokazała nam skąd przyjechała, zaznaczając linię na specjalnej polsko-niemieckiej mapie. Potem były zabawy z wykorzystanuem metody animacji jezykowej -dzieci poznawaly kolory.

Mamy nadzieję, że ten wspólny rok będzie dobrze spędzonym czasem i dla nas i dla Lary.

Witamy w Polsce, witamy w Żarach, witamy w naszym przedszkolu Lara!

 

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020