Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Warsztaty Bożonarodzeniowe 21 grudnia 2018 22:57

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W poniedziałek przedszkolaki z grupy VII integracyjnych brały udział w warsztatach świątecznych w  Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Podczas spotkania Pani Ela pokazała  dzieciom  jak zrobić pyszny, słodziutki lukier, natomiast Pani Jola  jak wykonać ozdoby z masy cukrowej,  którymi  5 – 6 latki ozdabiały pierniczki.  Dzieci również  miały okazję spróbować świątecznego ciasta – makowca. Na koniec warsztatów złożyliśmy sobie życzenia oraz wręczyliśmy upominki.

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie V 18 grudnia 2018 23:16

Miło spędzić przedświąteczny czas w przedszkolu wspólnie z rodzicami. Sześciolatki z grupy V zaprosiły rodziców na wspólne kolędowanie. Następnie rodzice z dziećmi przystąpili do wykonania ozdób i dekoracji świątecznych. Dziękujemy za miłe chwile.

 Życzymy Pogodnych Świąt  Bożego Narodzenia

Wigilijne spotkanie z żołnierzami 18 grudnia 2018 22:53

W dniu 14 grudnia 2018 r. w ramach współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia w Żaganiu Dyrekcja wraz pracownikiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnego w Żarach uczestniczyła wraz z zaproszonymi gośćmi w Wigilii organizowanej przez Batalion. Dyrektor Zespołu, pani Ewa Tabaczyńska, podziękowała Dowódcy batalionu, ppłk Dariuszowi Lesiukowi za owocną współpracę oraz złożyła życzenia świąteczne.

 

Życzenia dla żołnierzy 18 grudnia 2018 23:29

17 grudnia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia dziewczynki z gr VI integracyjnej: Amelka, Zuzia i Lenka wykonywały kartki świąteczne dla zaprzyjaźnionych żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii. Jak święta to i choinka, przy której wszyscy się zbieramy i życzenia składamy. Przedszkolaki  przy wsparciu nauczycielek wykonywały ozdoby choinkowe (aniołka, Mikołaja, bałwanka). Składając życzenia świąteczne  żołnierzom życzyliśmy im szybkiego i szczęśliwego powrotu do swoich rodzinnych  domów.

 

Życzenia dla partnerów niemieckich 18 grudnia 2018 23:12

Święta to czas obdarowywania…

Przedszkolaki przygotowały świąteczną przesyłkę dla dzieci z partnerskiego przedszkola „Regenbogen”. Znalazły się w niej puzzle, książeczka napisana w  języku  polskim, mini światełka i drobnostki sfinansowane przez SKO.

Dzieci wykonały również świąteczne karteczki dla rodziców, a jedna z nich trafiła również do przedszkola niemieckiego- z podpisami sześciolatków! Takie same trafiły też do naszych byłych niemieckich wolontariuszek i do przyjaciół z Stazion Weisswasser.

Pogodnych Świat dla sąsiadów!

Dziękujemy rodzicom gr. III za sfinansowanie zakupów i przesyłki.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020