Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Spotkanie grup integracyjnych z pisarką - Ewą Kołodziejczyk 07 kwietnia 2019 11:46

We wtorek, 2 kwietnia, grupy integracyjne odwiedziła nasza żarska pisarka, Pani Ewa Kołodziejczyk. Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci; (innowacji pedagogicznej) oraz projektu edukacyjnego 'Piękna Nasza Polska Cała'.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z postacią Hansa Christiana Andersena, który w tym dniu obchodził urodziny. Przypominały sobie jakie baśnie napisał ten autor i czemu był taki wyjatkowy. Dzieci zapoznały się z postacią z bajki zaproszonego gościa; 'jaszczurką Cziczi' oraz jej nowymi przygodami. Pani Ewa wyjaśniła również kim jest autor, jak powstają książki, co oznacza 'pomaganie przez czytanie' oraz opowiedziała ciekawostkę dotyczaca opaski pirackie. Autorka przeczytała dzieciom również  swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa pt. :'Stoliczku nakryj się '. Był również 'pociąg do książki' ;dzieci zrobiły pociąg do piosenki o książkach i maszerujac miały za zadanie nie nadepnąć na obrazek z ksiażką. Dzieci wręczyły podziękowanie pani Ewie. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcia oraz chętne dzieci dostały autografy w zakupionych książkach. Oby było więcej takich miłych spotkań.

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 07 kwietnia 2019 11:33

Jak co roku, nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia cała Polska na niebiesko.

Przedszkolaki z grup integracyjnych, miały możliwość dowiedzieć się, co to jest AUTYZM. Pani Basia zapoznała dzieci z tabliczką brajlowską, pisząc im słowo AUTYZM. Dzieci również samodzielnie mogły się przekonać, jak należy zapisać wyraz autyzm kreśląc go w kolorowance. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonują na co dzień osoby autystyczne w środowisku społecznym. Poprzez zabawę z „kostką emocjonalną” dzieci uświadomiły sobie, jak trudno dzieciom autystycznym okazywać emocje. Przedszkolaki grupy VI wykonały również plakat - „Autyzm” odciskając swoje dłonie w kolorze niebieskim na znak zwiększenia świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu.

'A ja kocham swoje miasto' Laurka dla Żar 01 kwietnia 2019 18:23

Przedszkolaki grupy VI naszego Zespołu wraz z sześciolatkami MP nr 10 w Żarach wykonały laurkę dla miasta Żary w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, zadanie nr 9 - „A ja kocham moje miasto”. Dzieci poprzez zabawę mogły wykazać się dużą kreatywnością i pomysłowością. Przedszkolaki były szczęśliwe, że mogły podarować dla swojego miasto coś od siebie. Dzieci również odwiedził wiceburmistrz miasta- p. Olaf Napiórkowski, przekazując im za piękne rysunki słodkie upominki.

Konkurs logopedyczny 01 kwietnia 2019 17:48

29 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Logopedyczny dla dzieci najstarszych. Sześciolatki. udowodniły, że potrafią pięknie mówić. Świetnie poradziły sobie z wierszykami, które były bardzo trudne.  dziękuję i za przygotowanie. Brawo! To była przyjemność ich słuchać.

Czarna krowa w kropki bordo... Kiedy deszcz dżdży dżdżownica drży... itd.

Konkurs logopedyczny został przeprowadzony przez naszego przedszkolnego logopedę- p. Katarzynę Oszkinis-Golec.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Gratulujemy!

 

 

 

Przedszkole drugi dom- konkurs w gr II 01 kwietnia 2019 18:28

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020