Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Pożegnanie przedszkola- gr VIII 16 czerwca 2019 12:11

Gr VIII  integracyjna świętowała  zakończenie roku szkolnego. Pomimo ogromnego stresu nasi absolwenci dali radę pięknie wystąpili w Polonezie i tańcu z szarfami 'Cztery pory roku'. Wiersze i piosenki wzruszyły nas. Czas pożegnać wszystkich Was. Dziękuję rodzicom  i wszystkim Paniom z naszego Zespołu za zaangażowanie w pracę z naszą grupą.

Mrowisko

13 czerwca, w ramach udziału w innowacji pedagogicznej, przedszkolaki z grupy V i VI pracowały nad makietą mrowiska. Dzieci miały za zadanie pokolorować mrówki, pomalować mrowisko wraz z tłem oraz poprzyklejać 'skarby' zebrane w ogrodzie przedszkolnym, tj listki, igły, patyczki itp. Zabawa zakończyła się prezentacją wykonanych prac i podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat świata mrówek.

Legenda o Złotej Kaczce -spotkanie w bibliotece

12 czerwca,  w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyło się przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt. ,,Legenda o Złotej Kaczce', które przygotowała Pani Natalia Łucyk z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. Teatrzyk obejrzały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach (grupa VI) i ich rówieśnicy z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Żarach. Dzieci ułożyły historyjkę obrazkową dotyczącą legendy, poznały różnicę między bajką a legendą i wykonały w grupach piękne plakaty ze złotą kaczką. Na koniec panie z biblioteki  podziękował za całoroczną współpracę.

Festyn u Przyjaciół

W piątek,7 czerwca, przedszkolaki z grupy II  oraz VII – integracyjnej wzięły udział w Festynie rodzinnym zorganizowanym przez Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Dzieci korzystały z  atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i zaproszonych gości (Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Nadleśnictwo Lipinki Łużyckie, Wojsko Polskie, Związek Hodowców Koni – Stanisław  Perczyński).  

Przedszkolaki  również brały udział w zabawach, warsztatach  takich jak : lukrowanie i dekorowanie ciastek, rywalizacje sportowe,  skoki na dmuchanych zjeżdżalniach, przejazd bryczką.

Spotkanie z motocyklistami

6 czerwca, naszych przedszkolaków odwiedzili niecodzienni goście – członkowie klubu Blue Knights Poland III w Lubsku. Przyjechali olbrzymimi motorami, które wzbudziły u dzieci nie lada ciekawość.  Panowie motocykliści mieli nie lada zadanie, gdyż po kolei odwiedzały ich wszystkie nasze grupy przedszkolne a jest nas wiele  Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się u kierowców pasja jeżdżenia na motorze i w jakie strony się najchętniej udają.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020