Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami w gr II 18 grudnia 2018 23:00

18 grudnia w  gr II odbyły się dziś warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci.

Po zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę - przedszkolaki wraz z wychowawcami.

 

Łańcuch integracji 18 grudnia 2018 22:47

W naszym zespole prowadzona jest innowacja 'Przedszkole bez barier', której celem jest dążenie do zniesienia barier achitektonicznych, edukacyjnych oraz społecznych.

Ważne są zmiany podejścia do problemów osób niepełnosprawnych, otwierania oddziałów integracyjnych dla dzieci oraz uświadamianie społeczeństwa lokalnego  czym jest integracja i tolerancja.

Łańcuch ten jest symbolem połączenia się żarskich przedszkoli na znak integracji i tolerancji.  Został złożony na ręce Burmistrza i wyeksponowany na choince w holu Ratusza. Zapraszamy.

Świąteczne warsztaty w ZOO Marszów 18 grudnia 2018 22:41

11  grudnia przedszkolaki gr. VI i VII oddziału integracyjnego wybrały się na wycieczkę do ZZO w Marszowie. Przedszkolaki uczestniczyły w recyklingowych warsztatach robienia ozdób świątecznych organizowanych przez 'Ekoszkołę' w ZZO w Marszowie. Podczas warsztatów przedszkolaki miały możliwość wykonania samodzielnie ozdób świątecznych (bombek, choinek, bałwanków, aniołków) z surowców wtórnych i zawieszenia ich na choinkę bądź zabrania ze sobą do swoich domów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły wykazać się posiadaną wiedzą dot. segregacji odpadów.

Nasi wychowankowie poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

'W krainie bajek' 18 grudnia 2018 22:34

10 grudnia Hania i Zuzia z grupy V 6- latków wzięły udział w konkursie wiedzy ,,W krainie bajek '. Organizatorem konkursu była Pani Ania i Joanna z Miejskiego Przedszkola nr 10 ,,Bajka' w Żarach. Dzieci zostały zaproszone do Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów. Dziewczynki przeżyły pozytywne emocje związane z rywalizacją. Dziękujemy za zaproszenie.

'Bliżej pieska' 18 grudnia 2018 22:28

Zakończyliśmy Mikołajkową zbiórkę darów dla bezdomnych piesków z Miejskiego Schroniska w Żarach, przeprowadzonej w ramach akcji 'Bliżej pieska'.

Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców udało nam się zebrać karmę, koce, miski, smycze, smakołyki, zabawki i inne niezbędne akcesoria do przetrwania zimy. Kalinka, Nina, Julia i Amelka z gr II i VIII wraz z mamami, Panią Kasią, Panią Agnieszką i Panią Ewą udały się dziś do Miejskiego schroniska, aby przekazać zebrane dary. Dziewczynki miały okazję zwiedzić schronisko i zobaczyć mieszkające w nim zwierzęta. W ramach podziękowania na ręce przedszkolaków otrzymaliśmy dyplom, kalendarze i merdanie ogonków szczęśliwych piesków.

Dziękujemy za wsparcie!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020