Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Czekoladowy Autobus 03 marca 2019 10:25

 Do naszego przedszkola zawitał Czekoladowy autobus, na który dzieci od dłuższego czasu czekały. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy II, V i VII. Dzieci wielozmysłowo poznawały właściwości czekolady a najbardziej zaskoczyła ich nazwa maszyny do zrobienia czekolady czyli temperówka! Każde dziecko otrzymało dyplom, własnoręcznie zrobioną estetycznie zaplanowaną czekoladę. Uśmiech dziecka po skończonych zajęciach bezcenny!

 

'Czy kapusta ma PH'? 03 marca 2019 10:18

26 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach „Czy kapusta ma pH” organizowanych przez Krainę Eksperymentów z Zielonej Góry. Zajęcia miały charakter naukowy.
Dzieci były wprowadzane w świat chemii, narzędzi labolatoryjnych. Uczestnicząc w zajęciach poprzez doświadczenie miały możliwość dowiedzieć się co kryje się pod pojęciem „odczyn pH”.
Grupowały substancje na odczyn pH poznając naturalny wskaźnik jakim jest czerwona kapusta.
Samodzielnie badały odczyn substancji następnie odczytywały wynik swoich badań na skali pH.
Było super! Już czekamy na kolejne zajęcia.

23 lutego 2019 10:38

Uwaga!
Zbliżają się Dni Otwarte naszej szkoły !
Drogi Rodzicu, zastanawiasz się, gdzie Twoje dziecko powinno rozpocząć swoją niezapomnianą przygodę?
Przyjdź i zobacz naszą ofertę i naszą odmieniona Szkołę Podstawowa nr 3.
ZAPRASZAMY!

Układ Słoneczny bez tajemnic 25 lutego 2019 18:24

Sześciolatki z gr VIII integracyjnej poznawały  Układ Słoneczny! Wcale nie jest to takie trudne, gdy poznaje się coś wielozmysłowo... 
Było jasne słońce, orbity a na nich planety i dzieci podróżujące w rakiecie! 
Było bardzo zabawnie. Taka nauka poprzez zabawę przynosi dzieciom wiele korzyści i wiele radości :)

Wizyta miłych gości 23 lutego 2019 10:48

21 lutego naszych najstarszych przedszkolaków z grup nieintegracyjnych odwiedzili mili goście. Wraz ze swoją babcią  i dziadkiem  przybył do nas Oliwier, dla którego od kilku już lat nasza przedszkolna społeczność zbiera kolorowe nakrętki. Babcia Basia wiele nam opowiedziała o chorobie Oliwierka i o codziennych zmaganiach z nią. Zdradziła dzieciom, w jaki to sposób tak małe nakrętki  pomagają chłopcu. Oliwier pokazał nam swój tablet i odkrył sposób porozumiewania się z otoczeniem za pomocą „Mówika” -specjalnej aplikacji skonstruowanej dla dzieci które  same nie mogą mówić. Przedszkolaki słuchały wszystkiego z zainteresowaniem, obiecały że będą dalej zbierać kolorowe nakrętki /należy je przynosić do sali lub oddawać bezpośrednio p. Grzesiowi/.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020