Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 27 marca 2019 18:17

Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w placówce przedszkolnej miały w tym dniu bardzo radosny przebieg. Dzieci na znak tolerancji i akceptacji wobec akcji założyły kolorowe skarpetki nie do pary. Były dużo zabawy, w tym zawody sportowe, wykonywanie kolorowych skarpetek zarówno przez dziewczynki jak i chłopców. Panie na grupach czytały dzieciom historię napisaną przez mamę małego Kostka z Zespołem Downa pt. „Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”. Dzieci z oddziałów integracyjnych w tym dniu wybrały się na wiosenny spacer po naszym mieście, przekazując mieszkańcom Żar symbolicznie papierowe kolorowe skarpetki.

Przywitanie Wiosny :) 27 marca 2019 18:05

Choćby z nieba padał śnieg, a w nosy szczypał mróz, to zimy już nie będzie...bo dziś do przedszkola przyszła Pani Wiosna. Wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się w sali gimnastycznej i wzięły udział w przemiłym spotkaniu. Były zagadki, niespodzianki, śpiew, tańce i mnóstwo dobrej zabawy.

Każda z grup prezentowała swojego wiosennego kwiatka- pracę przestrzenną lub płaską wykonaną dla p. Wiosny.

Wszyscy razem, z Wiosną na czele,  wyruszyliśmy orszakiem w rytm wiosennej muzyki, pożegnaliśmy Marzannę, a wraz z nią Zimę. Oby więcej takich spotkań!

Spotkanie dla dzieci przygotowały: p. Boćkowa /p. Natalka/, p. Wiosna /p. Basia/ i p. Pszczółka /p. Ania/. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Dzień Kobiet 10 marca 2019 12:50

Damą być, ach damą być... bez względu na wiek! Dzień Kobiet w naszym przedszkolu obchodzony był, jak na tradycję przystało, słodko i barwnie.  Chłopcy w każdej z grup przygotowali małe upominki w postaci kwiatów, wlasnorecznie wykonanych laurek i słodkości a każda z grup świętowała w swoj własny sposób. Chłopcy z grupy VI obdarowali symbolicznym kwiatkiem nie tylko swoje koleżanki ale i wszystkie dorosłe kobietki z przedszkola.

To był miły dzień :)

Wynalazki! 10 marca 2019 12:32

Nasze przedszkolaki lubią zgłębiać różne tajemnice… Tym razem temat „Wynalazki”!

Dzieci starsze /z grupy III/ odpowiadały sobie na pytania: Co to są wynalazki?  Czy to tylko rzeczy stare, używane w dawnych czasach? Do czego służą człowiekowi wynalazki i które z nich okazały się dla człowieka najcenniejsze…  Odpowiedzi udało się udzielić  miedzy innymi dzięki wspaniałym przedmiotom przygotowanym również przez rodziców. Przedszkolaki mogły przetestować bardzo stare wynalazki takie jak: mające ponad sto lat żelazko z duszą po prababci Anitki, młynki do mielenia pieprzu, tarka do prania,  lampa naftowa, maszyna do pisania, kompas  i te troszeczkę młodsze: radio na prąd, magnetofon na kasety, gierka, latarki… by dojść do całkiem nowoczesnych jak podpórka do smartfona czy wycieraczka samochodowa...

Ptasie wesele 03 marca 2019 10:50

Grupy integracyjne VII i VIII trzy dni bawiły się na „Ptasim weselu” - zaślubinach sroki i gawrona. To serbołużycki obyczaj  związany z  cyklem przyrody wśród ptaków. Tym sposobem ptaki dziękują dzieciom za dokarmianie ich podczas zimy. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, dzieci ze świetlicy  oraz nasi rówieśnicy z grupy III i V. Po weselu dzieci miały możliwość wspólnej zabawy i integrowania się w Sali dzieci sześcioletnich.

Dziękujemy opiekunom grup integracyjnych za kultywowanie tej pięknej tradycji i przygotowanie przepięknej uroczystości

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020