Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Spotkanie cztelolatków z panem fotografem 07 listopada 2016

Czterolatki z grupy II wybrały się do zakładu fotograficznego, by poznać tajniki pracy fotografa. Już nawet najmłodsze dzieci potrafią dziś wykonać zdjęcie prostym aparatem ale czy wiedzą co należy zrobić by móc otrzymać zdjęcie na papierze?


Nasze przedszkolaki już wiedzą! Opowiedział im o tym bardzo dokładnie p .Marek Przedwojski /pan fotograf/, który powitał dzieci w swym salonie. Zademonstrował dzieciom bardzo stare modele aparatów i przedstawił sposób w jaki działały. Przedszkolaki zrobiły z p. fotografem zdjęcie pamiątkowe, by móc potem obserwować jak przebiega praca nad takim zdjęciem –od pstryknięcia do wydrukowania. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowe zdjęcie a pan Fotograf dyplom-podziękowanie.
Takie wycieczki wiele dzieci uczą! Dziękujemy Foto Przedwojski za miłe przyjęcie:)

'Pola Nadziei 2016' 17 października 2016 16:36

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :)
Za nami I etap akcji, który odbył się 17 października.

Razem z uczniami i z zaproszonymi gośćmi posadziliśmy wspólnie ponad tysiąc cebulek żonkili!


Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji. W zeszłym roku szkolnym społeczność naszego Zespołu dokonała wspólnie dobrowolnych wpłat na 3 471,33 zł! To bardzo dobry wynik:)


Dziękujemy rodzicom, dzieciom i naszym przyjaciołom za okazane serce :*

 

Jeśli ktoś chce się jeszcze przyłączyć do akcji to śmiało zachęcamy: 

kampania jesienna 'Pól Nadziei'

Sprzątanie Świata 2016

Tegorocznemu świętu Sprzątania Świata towarzyszyło wiele działań przedszkolaków. Przedszkolaki z grupy II przypomniały sobie zasady segregowania śmieci, dowiedziały się również na czym polega recykling.

 

Tego dnia miały za zadanie wypić na placu zabaw małą buteleczkę wody mineralnej /niektóre dzieci podzieliły się z magnolią/, by potem z tejże buteleczki wykonać ekologiczną „zabawkę –dmuchawkę” radości nie było końca! Pięciolatki postanowiły z całej zawartości kosza wykonać ośmiornicę i słonia :) Ozdobiły je kolorowymi skrawkami papieru :) Tego dnia zabawy dzieci były prawdziwie recyklingowe :)

Narodowe Czytanie przedszkolakom 05 września 2016

5 września dzieci z gr VI integracyjnej brały udział w Narodowym Czytaniu. Poznały twórczość H.Sienkiewicza poprzez  wysłuchanie fragmentu książki 'W pustyni i puszczy' o tym, jak Staś i Nel uratowali słonia. Dzieciom czytała p.Anetka :)

Nowy rok szkolny 2016/2017

Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków i rodziców naszego Przedszkola. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny 2016/2017 dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć i satysfakcji z osiąganych sukcesów. I tych wielkich i tych małych:)   Ruszamy tuż po remocie - w zupełnie innej szacie prezentują się  teraz hole przedszkolne. Wymienione zostały również okna- na wszystkich poziomach budynku. Mamy nadzieję, że nowe otoczenie dzieci bardzo się Im spodoba:)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020