Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Święto Drzewa 2017 15 października 2017 18:48

10 października wszystkie nasze przedszkolaki  obchodziły Święto Drzewa. W ramach obchodów dzieci uczestniczyły w spotkaniu z p. leśnikiem Bartłomiejem  Michalskim/starszym specjalistą służby leśnej do spraw urządzania lasu J/, który doskonale  wytłumaczył dzieciom hasło tegorocznej akcji „Drzewo-Przyjaciel” . Dzieci układały piękne, kolorowe puzzle odgadując po kolei  nazwy zwierząt żyjących w kolejnych segmentach drzewa. Potem była super zabawa na kole fortuny ! Niektóre pytania były naprawdę łatwe dla leśnych detektywów.  W międzyczasie przedszkolaki mogły poznawać zmysłami różnego rodzaju szyszki na koniec  zadawały p. Bartkowi swoje pytania.  

Każdy otrzymał super malowankę a pan Bartek upominki wykonane przez dzieci :)

Zaplanowane na ten dzień, sadzenie modrzewi  w ogrodzie przedszkolnym przenieśliśmy na  inny dzień. Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała mimo to dzień upłynął nam w bardzo milej atmosferze w otoczeniu pięknych dekoracji /plakatów drzew/ wykonanych przez dzieci poszczególnych grup wraz z nauczycielami. Dziękujemy p.Barkowi i Nadleśnictwu Lipinki Łużyckie za pomoc w zorganizowaniu tego tak bardzo lubianego przez dzieci Święta a Stowarzyszeniu Ekologiczno-Kulturalnemu „Klub Gaja” za inspirację!

 

'Mały miś w świecie wielkiej literatury' 08 października 2017 13:42

To projekt, w którym uczestniczą w tym roku szkolnym nasze przedszkolaki. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa  u dzieci a powstał wg. pomysłu p. Anety Konefal. Miś Bruno wędruje po całym przedszkolu, po wszystkich grupach przedszkolnych a każda z nich ma za zadanie przyjąć Go z radością, umieścić w honorowym kątku sali- najlepiej przy kąciku książki – i przeczytać ciekawą bajkę lub wierszyk. Bruno nosi ze sobą plecaczek a w nim Pamiętnik ze spotkań z dziećmi, w którym należy umieścić  ilustrację do czytanej bajki.

 

Dotychczas miś Bruno odwiedził  już grupy I, II i III. Posłuchał opowieści o latawcu /maluszki/, kotku /czterolatki/ i o Plastusiu /pięciolatki  z gr. III/.   W pięciolatkach posłuchał nawet fragmentów opowieści o Plastusiu w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej! Dzieci ulepiły mu potem małe ludziki z plasteliny a Ola wraz z Sonją /naszą niemiecką wolontariuszką/ wykonały ilustrację do misiowego pamiętnika.

Projekt bardzo się dzieciom podoba.  Miś Bruno już w krótce odwiedzi kolejne grupy :)

Owocowo-warzywny tydzień w grupie III 08 października 2017 10:35

Owocowo-warzywny tydzień  w grupie pięciolatków był bardzo pracowity!

Dzieci wykonywały różnorodne działania: od rysowania warzyw i owoców, poprzez próbowanie owoców  mało znanych zakupionych samodzielnie podczas wycieczki do warzywniaka, po prace kulinarne z elementem matematycznym. Najwięcej radości  sprawiło dzieciom wykonywanie owocowych szaszłyków według kodu!  Nawlekały na patyczki kawałki owoców według  ściśle określonego kodu wyznaczonego na  tabliczkach w formie obrazkowej, dzieci juz czytające odczytywały nazwy utworzone z liter. Przedszkolaki doskonaliły postrzeganie wzrokowe i umiejętność tworzenia regularności.

Na koniec  była degustacja i dużo śmiechu :)

 

Pola Nadziei 28 września 2017 20:41

Tradycją naszego Zespołu jest udział naszych wychowanków i całej szkolno-przedszkolnej  społeczności w akcji Pola Nadziei. Tym razem  działaniom dzieci związanym z edycją jesienną towarzyszyła przepiękna pogoda. Wszystkie grupy dzieci zebrały się rano pod budynkiem przedszkola, by przypomnieć sobie ideę akcji /pomoc dla żarskiego Hospicjum/ i uważnie zapamiętać jak należy sadzić cebulki żonkili. Pani Ewa- koordynator akcji wręczyła każdej z grup koszyczki wypełnione cebulkami , następnie wszyscy przystąpili do akcji.

Małe rączki dosadziły mnóstwo cebulek, które ukażą nam się na wiosnę :)

Dzień bez Samochodu 24 września 2017 11:54

22 września świętowaliśmy Dzień bez Samochodu.  Tego dnia odbyło się wiele działań mających na celu uświadomienie dzieciom jak ważne dla stanu atmosfery są nasze własne wybory. Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych wzięły udział w Happeningu ulicami miasta. Skandując hasło „Do garażu wstaw samochód, idź na pieszo daj przyrodzie spokój” rozdawały z koszyczków cukierki z logo akcji wszystkim mieszkańcom miasta, którzy tego dnia dokonali właściwego wyboru co do przemieszczania się /pieszo lub rowerem/. Dzieci odwiedziły również stoisko Straży Miejskiej, tuz przy Ratuszu, gdzie otrzymały drobne upominki-odblaski. Dzień był bardzo wesoły, akcja spodobała się mieszkańcom naszego miasta!

Ich uśmiech…bezcenny :)

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020