Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Świąteczne warsztaty w ZOO Marszów 18 grudnia 2018 22:41

11  grudnia przedszkolaki gr. VI i VII oddziału integracyjnego wybrały się na wycieczkę do ZZO w Marszowie. Przedszkolaki uczestniczyły w recyklingowych warsztatach robienia ozdób świątecznych organizowanych przez 'Ekoszkołę' w ZZO w Marszowie. Podczas warsztatów przedszkolaki miały możliwość wykonania samodzielnie ozdób świątecznych (bombek, choinek, bałwanków, aniołków) z surowców wtórnych i zawieszenia ich na choinkę bądź zabrania ze sobą do swoich domów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły wykazać się posiadaną wiedzą dot. segregacji odpadów.

Nasi wychowankowie poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

'W krainie bajek' 18 grudnia 2018 22:34

10 grudnia Hania i Zuzia z grupy V 6- latków wzięły udział w konkursie wiedzy ,,W krainie bajek '. Organizatorem konkursu była Pani Ania i Joanna z Miejskiego Przedszkola nr 10 ,,Bajka' w Żarach. Dzieci zostały zaproszone do Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów. Dziewczynki przeżyły pozytywne emocje związane z rywalizacją. Dziękujemy za zaproszenie.

'Bliżej pieska' 18 grudnia 2018 22:28

Zakończyliśmy Mikołajkową zbiórkę darów dla bezdomnych piesków z Miejskiego Schroniska w Żarach, przeprowadzonej w ramach akcji 'Bliżej pieska'.

Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców udało nam się zebrać karmę, koce, miski, smycze, smakołyki, zabawki i inne niezbędne akcesoria do przetrwania zimy. Kalinka, Nina, Julia i Amelka z gr II i VIII wraz z mamami, Panią Kasią, Panią Agnieszką i Panią Ewą udały się dziś do Miejskiego schroniska, aby przekazać zebrane dary. Dziewczynki miały okazję zwiedzić schronisko i zobaczyć mieszkające w nim zwierzęta. W ramach podziękowania na ręce przedszkolaków otrzymaliśmy dyplom, kalendarze i merdanie ogonków szczęśliwych piesków.

Dziękujemy za wsparcie!

Mikołajki! 06 grudnia 2018 17:46

 Św. Mikołaj już od rana witał słodkim poczęstunkiem wszystkie dzieci z rodzicami gr. integracyjnych. Przedszkolaki za grzeczne zachowanie dostały paczki i zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Na zakończenie oglądały wideolist zamówiony dla dzieci u św. Mikołaja przez rodzica gr VII. Dzieci czteroletnie /gr.VI/  udały się do kina

W budynku przedszkolnym już od samego rana, w holu  na dzieci czekał Święty Mikołaj!

Grzecznym dzieciom rozdawał cukierki, trafiły się  też one grzecznym Rodzicom. Potem było wspólne śpiewanie i zabawy przed śniadaniem. Wszystkie przedszkolaki spotkały się jeszcze raz z Mikołajem…a właściwie z Mikołajami /sami nie wiemy jak to się stało / w sali gimnastycznej po byłej SP3. Były  zabawy przy mikołajowych i zimowych piosnkach i prezentacje wokalne dzieci z poszczególnych grup. Każda grupa otrzymała od Mikołajów nowe zabawki do swojej sali- dziękujemy naszej Radzie Rodziców za wsparcie. Zabawę dla dzieci przygotowały p. Agnieszka i p. Natalia:)

 

Andrzejkowe zabawy z rodzicami w gr III 01 grudnia 2018 16:49

Sześciolatki z najstarszej grupy wiekowej postanowiły ostatnie Andrzejki w przedszkolu spędzić w sposób nieco  inny niż w poprzednich latach. Tym razem odbyła się w grupie prawdziwa andrzejkowa zabawa ze strojami, tancami i andrzejkowymi wróżbami. Tego dnia dzieciom towarzyszyli niezastąpieni rodzice, którzy pomogli nie tylko w przeprowadzaniu andrzejkowych wróżb, również i tych bardziej skomplikowanych jak lanie wosku, ale i przygotowali przepyszny poczęstunek. Kochani Rodzice- zawsze można na Was liczyć… dziękujemy

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2018/2019