Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'Zabawa od serca' Jasełka 2018 20 stycznia 2018 16:56

16 stycznia w sali widowiskowej „Luna” odbyły się XXVIII Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Udział wzięła również i nasza grupa teatralna „Bez Nazwy”, w której składzie wystąpiły dzieci pięcio- i sześcioletnie. Tym razem dzieci zaprezentowały spektakl pt. „Zabawa od serca”, w którym rozbrzmiewała góralska muzyka.

Dzieci otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

Zaproszenie na bal! 08 stycznia 2018 20:01

W holu naszego przedszkola stanął parawan zapraszający wszystkich przedszkolaków na bal przebierańców :)

Już niedługo, bo 19 stycznia, dzieci czeka wiele atrakcji i super zabawa! Prosimy rodzicówo szykowanie wymarzonych kreacji. Bal rozpoczniemy wysłuchaniem koncertu filharmonicznego, szykowanego przez Lubuskie Biuro Koncertowe. 

Jasełka w grupie VI 08 stycznia 2018 20:15

 

14 grudnia 2017r. pięciolatki i sześciolatki z gr. VI zaprosiły swoich najbliższych na zajęcia otwarte. Spotkanie zaczęło się przedstawieniem Jasełek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez dzieci pod kierunkiem p.Kasi i p.Ani. Było wiele wzruszeń:)

Kolejnym punktem spotkania było wspólne ozdabianie piankowych bombek na choinkę, którymi przyozdobiono wystawę świąteczną w holu. Dziękujemy rodzicom za poświęcony dzieciom przedświąteczny  czas.

 

 

Dzień Pluszowego Misia 26 listopada 2017 11:46

24 listopada, w piątek obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia!

Każda z grup świętowała w swój własny sposób :) Były tańce, piosenki, misiowe powiadania, wierszyki i ciekawe misiowe prace plastyczne. Dzieci poznały historię powstania tej zabawki i wiedzą od czyjego imienia pochodzi jej angielska nazwa. Pluszowe Misie zamieszkały na chwilę w przedszkolnych gawrach i wystawach a przedszkolaki świętowały ten dzień słodkimi poczęstunkami, przygotowanymi również przy pomocy rodziców. Miło było gościć w przedszkolu pluszowych przyjaciół!

Nie biję, Pomagam! 21 listopada 2017 20:33

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach w dniu dzisiejszym przyłączyły się do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzonego w dniu 19.11.2017 r. Wychowankowie grup 5-6 latków wykonali plakaty pt. „Nie biję, pomagam”, które można podziwiać holu przedszkola i na oddziale integracyjnym w placówce szkolnej. Ponadto najmłodsi wychowankowie grup trzylatków przyłączyli się również do powyższego święta odrysowując własne dłonie przy pomocy nauczycielek grup, które można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020