Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki 18 grudnia 2018 23:04

   17 grudnia, w ramach przeprowadzonej w naszej placówce akcji ,, Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem'', przedstawiciele Zespołu szkolno-Przedszkolnego- Hania, Zosia i Franuś, pod opieką rodziców i pań, odwiedzili Dom Samotnej Matki w Żarach. Na ręce Pani Kierownik  przekazaliśmy tak licznie zebrane DARY SERCA. Znalazły one honorowe miejsce pod choinką i czekały na powrót podopiecznych! Na pewno były one wspaniałą niespodzianką! Święty Mikołaj pamięta o wszystkich! W imieniu Pani Dyrektor i całej naszej placówki, złożyliśmy także płynące z serca życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pani Kierownik, w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców, serdecznie podziękowała za okazaną pomoc, życząc wszystkim tego, co najpiękniejsze. Tegoroczna zbiórka zakończona, lecz PAMIĘĆ I WDZIĘCZNOŚĆ NA ZAWSZE POZOSTANĄ W SERCACH!

Serdecznie dziękujemy Kochanym Rodzicom i Dzieciom, że ich serca biją dla innych!

WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANI!

Bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami w gr II 18 grudnia 2018 23:00

18 grudnia w  gr II odbyły się dziś warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci.

Po zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę - przedszkolaki wraz z wychowawcami.

 

Łańcuch integracji 18 grudnia 2018 22:47

W naszym zespole prowadzona jest innowacja 'Przedszkole bez barier', której celem jest dążenie do zniesienia barier achitektonicznych, edukacyjnych oraz społecznych.

Ważne są zmiany podejścia do problemów osób niepełnosprawnych, otwierania oddziałów integracyjnych dla dzieci oraz uświadamianie społeczeństwa lokalnego  czym jest integracja i tolerancja.

Łańcuch ten jest symbolem połączenia się żarskich przedszkoli na znak integracji i tolerancji.  Został złożony na ręce Burmistrza i wyeksponowany na choince w holu Ratusza. Zapraszamy.

Świąteczne warsztaty w ZOO Marszów 18 grudnia 2018 22:41

11  grudnia przedszkolaki gr. VI i VII oddziału integracyjnego wybrały się na wycieczkę do ZZO w Marszowie. Przedszkolaki uczestniczyły w recyklingowych warsztatach robienia ozdób świątecznych organizowanych przez 'Ekoszkołę' w ZZO w Marszowie. Podczas warsztatów przedszkolaki miały możliwość wykonania samodzielnie ozdób świątecznych (bombek, choinek, bałwanków, aniołków) z surowców wtórnych i zawieszenia ich na choinkę bądź zabrania ze sobą do swoich domów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły wykazać się posiadaną wiedzą dot. segregacji odpadów.

Nasi wychowankowie poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

'W krainie bajek' 18 grudnia 2018 22:34

10 grudnia Hania i Zuzia z grupy V 6- latków wzięły udział w konkursie wiedzy ,,W krainie bajek '. Organizatorem konkursu była Pani Ania i Joanna z Miejskiego Przedszkola nr 10 ,,Bajka' w Żarach. Dzieci zostały zaproszone do Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów. Dziewczynki przeżyły pozytywne emocje związane z rywalizacją. Dziękujemy za zaproszenie.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020