Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
Dni Patrona Szkoły klas I – III 24 listopada 2017 13:07

 „Stracić przyjaciela to tak, jak stracić serce” – powiedział - Henryk Sienkiewicz

My, dumni uczniowie i nauczyciele „Sienkiewicza”, co roku w listopadzie uroczyście obchodzimy DNI PATRONA SZKOŁY – HENRYKA SIENKIEWICZ. Wszystko po to, aby lepiej poznać sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza i oddać mu należną cześć.

 

 

Dzień Patrona pojawił się w naszym kalendarzu imprez wiele lat temu i wiąże się z rocznicą śmierci pisarza. Jest jednym z wielu działań wpisanych w Interdyscyplinarny projekt edukacyjny pracy z patronem.

Piątek, 24 listopada był dniem wyjątkowo uroczystym i szczególnym. A wszystko za sprawą Turnieju sienkiewiczowskiego klas I-III. Jest to turniej szczególny, bo uczestniczą w nim najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności.

Wysiłki w potyczkach wiedzowych, plastycznych i sportowych oceniało jury! Salę zdobiły plakaty, które uczniowie przygotowali w klasach oraz podczas turnieju. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą o Patronie Szkoły, a przy tym świetnie się bawiły. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim klasom dyplomy oraz każde dziecko otrzymało za swój wysiłek wodę i wafelek.

Dzięki takim imprezom szkoła kojarzy się młodym ludziom, nie tylko z nauką, ale jako miejsce, gdzie można się wspaniale bawić. Do zobaczenia za rok!

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić