Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
Kolorowe kropki, kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki 16 września 2020

We wtorek 15 września br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Żarach obchodziliśmy nietypowe święto KROPKI. Kropka z książeczki  Petera Reynoldsa o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day), który jest obchodzony na całym świecie, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Tego dnia na niektórych lekcjach uczniowie poznali bohaterkę książki Petera Reynoldsa The Dot - Vashti oglądając film o dziewczynce, która nie wierzyła we własne możliwości. Ciekawą zabawą była gra w ruletkę pytań o swoje zainteresowania i zadania do wykonania. Na lekcjach plastyki i w świetlicy dzieci tworzyły obrazy z kropek lub wykonywali zadania na koncentrację przy użyciu kropki.
Kropka była także obecna na ubraniach uczniów i nauczycieli.
To też dzień finiszu konkursu na obraz z KROPEK (z których będzie można utworzyć wystawę) oraz konkursu na ŚNIADANIE KROPKOWE, na który zwolenników było również wielu, a pomysły niesamowite, aż ślinka pojawia się na sam widok tych potraw :)

Koordynatorem organizacji tego dnia była nauczycielka plastyki: Katarzyna Nowożyńska-Solecka

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić