Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
Wycieczka do Wrocławia klas trzecich 14 czerwca 2018

Wrocław - stolica województwa dolnośląskiego, położony nad rzeką Odrą, był idealnym celem na szkolną wycieczkę klas trzecich (3a, 3b, 3c) w dniu 14 czerwca 2018r. Pierwszą atrakcją była trasa turystyczna z przewodnikiem ulicami Wrocławia, a zwłaszcza Rynek, który przyciągał urokiem zabytkowych kamienic oraz pręgierz, fontanna oraz pomnik Fredry, a także  dwa ocalone domki altarystów (opiekunów ołtarza w pobliskim kościele św. Elżbiety) - Jaś i Małgosia. Przechadzając się ulicami trzeba było uważnie patrzeć pod nogi, bo można było potknąć się o krasnoludka, których jest ponad 300. Była to wspaniała zabawa i sposób na atrakcyjne zwiedzanie miasta.

 

 

Następnie dzieci udały się do Hydropolis - Centrum wiedzy o wodzie bez której nie byłoby życia na Ziemi. To unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

Później udaliśmy się w kierunku ZOO kolejką linową Polinka. Podczas przejazdu oglądaliśmy Most Grunwaldzki i dom na wodzie, a w głębi Ostrów Tumski. Natomiast od strony wschodniej widzieliśmy bulwar Politechniki i wieżę ciśnień.

Po tych atrakcjach chętnie zjedliśmy obiad w „Przystanku ZOO'.

Następnie spacerkiem dotarliśmy do Afrykarium, największej atrakcji wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdzie są wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycały nas m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.
Po wyjściu z Afrykarium zwiedziliśmy jeszcze Ogród Zoologiczny. W ciągu kilku godzin mieliśmy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów m.in. niedźwiedzie brunatne, gibony, pandy małe, lwy, rysie czy okapi.

Ostatnią atrakcją był rejs statkiem białej floty po Odrze.

Wycieczka do Wrocławia była na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wiele atrakcji i wrażeń. Miło spędzając czas mogliśmy się tutaj wiele nauczyć i dowiedzieć o stolicy Dolnego Śląska i nie tylko.

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić