Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
Turniej profilaktyczny i Dzień Dziecka kl. I - III Słodki, sportowy, artystyczny, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka  30 maja 2018

Tak można powiedzieć o Dniu Dziecka w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże inny od pozostałych. Wszyscy przynieśli uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. 

 

Uczniowie kl. I-III rozpoczęli Dzień Dziecka na wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor i wszyscy nauczyciele przywitali dzieci. Dalsza część dnia w klasach I - III upłynęła na zabawach sportowo - artystyczno - wiedzowych zorganizowanych w ramach Turnieju profilaktycznego „Spójrz inaczej – uzależnieniom mówimy NIE”, przygotowanego przez klasę 3 c i Panią Mariolę Krasowską oraz dzieci z kółka teatralnego „Bajka”. Na początek uczniowie obejrzeli magiczne przedstawienie pt. „Wyczaruję wam” w wykonaniu młodych aktorów z grupy „Bajka”. Kolorowe stroje, przepiękna muzyka, aktorzy w fantazyjnych kreacjach, a do tego historie przenoszące widzów w magiczny, bajkowy świat. Następnie uczniowie przygotowani przez Panią Justynę Skórzewską zaprezentowali scenki na temat „Szkodliwości palenia. Paleniu mówimy Nie.” Podczas występów i konkurencji można było podziwiać plakaty, wykonane przez klasy, na temat Zdrowego stylu życia i Stop uzależnieniom! Po zakończeniu turnieju czekał na uczniów słodki i zdrowy poczęstunek wykonany przez rodziców z kl. 3 c oraz różne niespodzianki na boisku szkolnym – kiełbaska z grilla, wata cukrowa i lody.

Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku.
Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci!

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić