Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Święto Czarnej Dywizji 26 września 2019

26 września na Placu Generała Maczka w Żaganiu, wspólnie z młodszymi uczniami naszej społeczności szkolnej, poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystych obchodach Święta 11. Batalionu Dowodzenia. Po ceremonii wszyscy mogli zobaczyć z bliska sprzęt jakim dysponują żołnierze Czarnej Dywizji. 

Kuchenne rewolucje w klasie 2 a – Pudding chia 26 września 2019 20:00

W czwartek 26 września klasa 2 a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Uczniowie rozmawiali z nauczycielkami o zdrowym odżywianiu i wartościach odżywczych wykorzystywanych produktów. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowego i kolorowego deseru – „Puddingu chia”. Przygotowanie deseru zajęło nam 2 dwa dni 26-27.09. Uczniowie pracowali w grupie. Nasiona chia wymieszaliśmy z mlekiem kokosowym, z mlekiem krowim i miodem, i wstawiliśmy w szklaneczkach do lodówki, aby zgęstniało. Następnego dnia przygotowaliśmy mus owocowy i dodaliśmy na wierzch puddingu.

'Sprzątanie Świata' i 'Dzień bez Samochodu' 20 września 2019

W piątek 20.09. włączyliśmy się międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie czyli 'Sprzątanie świata'. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami posprzątali teren szkoły. A w szkole uczniowie klas starszych zadbali o czystość swoich gabinetów i korytarzy szkolnych.

'Sprzątanie Świata' i 'Dzień bez Samochodu' 20 września 2019

W piątek 20.09. włączyliśmy się międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie czyli 'Sprzątanie Świata'. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami posprzątali teren szkoły. A w szkole uczniowie klas starszych zadbali o czystość swoich gabinetów i korytarzy szkolnych.

Spotkanie w szkole partnerskiej w Schleife w Niemczech 12 września 2019 06:39

12 września grupa uczniów z klas drugich i trzecich spotkała się z rówieśnikami z naszej szkoły partnerskiej ze Schleife w Niemczech. Po zapoznaniu i wspólnym śniadaniu wyruszyliśmy na ścieżkę zdrowotną wokół jeziora, podczas której zdobywaliśmy punkty na 20 stacjach zadaniowych. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić