Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zajęcia z programowania kl. 2a i 8a 09 października 2019

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Klasa 8a i 2a wspólnie tworzyły w tym programie interaktywne historyjki, animacje.

Cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek 07 października 2019

7 października 2019, W naszej szkole rozpoczął się cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek. Pierwsze zajęcia już za nami, nosiły tytuł „Zakodowana muzyka”. Podczas wydarzenia uczestnicy wykonywali piosenkę powitalną zakodowaną do zagrania na dzwonkach i bumbumrurkach .

Dzień Chłopaka w 1a 30 września 2019

Uczniowie klasy Ia obchodzili w tym roku Dzień Chłopaka w smakowity sposób. Dziewczynki wraz ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały dla chłopców poczęstunek i drobne upominki. Najbardziej jednak wszyscy czekali na pizzę, której zapach roznosił się po całej szkole.

 

Światowy Dzień Turystyki 27 września 2019

Włączając się w obchody Światowego Dnia Turystyki klasa 6 b wzięła udział w TRInO -Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację, która odbyła się w piątek 27 września. Uczniowie pokonali trasę z mapą wykonując zadania. Po dotarciu na metę otrzymali od organizatorów (Żarski Oddział PTTK, Urząd Miasta Żary) - dyplom oraz słodki upominek.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić