Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2019

14 października 2019 roku dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszego Zespołu oraz uczniowie spotkali się w szkole, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. W tym uroczystym momencie zorganizowany został uroczysty apel, na którym zaprezentowany został program artystyczny. 

Pola Nadziei 2019/2020 14 października 2019

Kolejny już raz, nasz Zespół bierze udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :). Za nami I etap akcji, który odbył się 14 października. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami posadzili wspólnie bardzo dużo cebulek żonkili! Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji. Dzieci z naszego Zespołu będą dokonywały dobrowolnych wpłat na rzecz Hospicjum w Żarach.

 

Zajęcia z kodowania kl. 2a 11 października 2019

W poniedziałek (7.10.19r.) i w piątek (11.10.19r.) klasa 2a wzięła udział w zajęciach z kodowania w ramach udziału w Code Week. Uczniowie wspólnie rozwiązywali problem. Poprzez zajęcia z kodowania uczniowie rozwijali swoją kreatywność i logiczne myślenie.

Nocny marsz ze Świetlikiem 11 października 2019

W piątek 11 października kilkoro uczniów naszej społeczności szkolnej wybrało się na pieszą wyprawę po Zielonym Lesie. Organizatorem imprezy był Żarski Oddział PTTK. Wszyscy zaopatrzeni w latarki, doskonale radzili sobie z trudną trasą prowadzącą przez las, sprawnie pokonywali przeszkody znajdujące się na leśnej ścieżce. 

Dzień Drzewa i Głośnego Czytania w 2a 10 października 2019

W dniu 10 października klasa 2a przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów „Święta drzewa”. Ideą tej akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność szanowania przyrody. Postępująca degradacja środowiska wymaga zaangażowania każdego z nas. Zajęciami w tym dniu rozpoczęliśmy cykl lekcji Głośnego Czytania z wykorzystaniem książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić