Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Ślubowali 18 października 2019

18 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów i rodziców klasy 1a oraz 1b. W tym dniu w sali widowiskowej ,,Luna” odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci miały okazję zaprezentować zgromadzonej publiczności przygotowane tańce i piosenki.

Krystalizacja soli - doświadczenie 21 października 2019

Uczniowie klasy 2b w czasie zajęć lekcyjnych samodzielnie wykonywali doświadczenie związane z krystalizacją. Potrzebowali do tego: słoika, włóczki, patyczka, soli i wody. Do słoika z ciepłą wodą dodawali sól do momentu, aż więcej soli nie chciało się już rozpuścić. Powstał roztwór. 

Początek przygody z 'Gangiem słodziaków' 17 października 2019 06:05

Uczniowie klasy Ia i Ib od kilku tygodni czytają wspólnie ze swoimi rodzicami, za co dostają od swoich pań wychowawczyń naklejki z postaciami słodziaków. Ostatnio panie czytały dzieciom fragmenty książki R. Piątkowskiej ,,Gang słodziaków', co było inspiracją do narysowania pięknych rysunków. 

1 a w szkolnej bibliotece 17 października 2019

Uczniowie klasy Ia po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały opowiadań pani bibliotekarki na temat książek. Okazało się, że przyszli czytelnicy mają mnóstwo pytań i nie mogą się doczekać, kiedy wypożyczą pierwszą książkę. Nasza wizyta była świetną zachętą do nauki czytania.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić