Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Andrzejkowe czary-mary w klasie 2a 29 listopada 2019 06:43

29.11.2019r., w wigilię imienin Andrzeja, w klasie 2a odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Ten dzień był wyjątkowy. Przeznaczenie uchyliło rąbka tajemnicy. Uczniowie, wychowawczynie i niektórzy rodzice spotkali się przy wróżbach, zabawach integracyjnych i słodkim poczęstunku. W udekorowanej świecami klasie mieli możliwość odczuć klimat andrzejkowej magii.

Wizyta wróżki w Ia 29 listopada 2019

29 listopada uczniowie klasy Ia mogli poznać swoją przyszłość. Dzięki andrzejkowym wróżbom dzieci poznały swoje zawody i  imiona mężów, czy wybranek serca. Zaprzyjaźniona wróżka wróżyła z wosku. Dzieci mogły pobawić się układając ścieżkę z butów, czy wyciągając wróżbę z rogalika. Wróżbom towarzyszył uśmiech i świetna zabawa.

Poczytaj mi... 29 listopada 2019

Uczniowie klasy Ia już wiedzą  ,że czytanie to fajna sprawa. 26 listopada do sięgania po książkę zachęcała ich babcia jednego z uczniów. W ten sposób rozpoczął się w klasie cykl wizyt członków rodziny czytających dzieciom podczas lekcji. Całą akcję otworzyły baśnie J.Ch Andersena. Czekamy na kolejne ciekawe spotkania przy książce, a dzieciom życzymy wytrwałości w doskonaleniu czytania.

Słodkie wypieki w świetlicy w zdrowszej odsłonie 19 listopada 2019

19 listopada, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Wiem, co jem - kuchnia bez tajemnic” dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowywały jesienne babeczki z jabłkami i bakaliami. Nasze kulinarne działania poprzedziły zajęcia na temat zdrowego odżywiania. 

Pierwsza pomoc w 1b 14 listopada 2019

W tym tygodniu uczniowie kl. Ib wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach „Pierwsza pomoc”. Na początku uczestnicy poznali kilka podstawowych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy np. wyposażenie apteczki czy też jak zachować się w sytuacji, gdy zobaczymy osobę nieprzytomną. W drugiej części spotkania każdy uczestnik mógł w praktyczny sposób sprawdzić na czym polega udzielanie pierwszej pomocy.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić