Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie klas pierwszych z pielęgniarką szkolną na temat higieny jamy ustnej 18 października 2020 19:45

Na początku października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie naszych najmłodszych uczniów z panią pielęgniarką. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami na temat higieny jamy ustnej oraz dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby i jak wygląda wizyta u dentysty. Na koniec uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. 

Światowy Dzień Wzroku 12 października 2020 06:38

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku uczniowie klasy 1 b przyłączyli się do projektu „ Gdy nie widzisz, załóż okulary -one pozwolą lepiej świat zobaczyć”. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma zmysł wzroku w życiu codziennym każdego człowieka, a także co należy robić, żeby mieć zdrowe oczy i dobrze widzieć. Zajęcia połączone były z odkodowaniem ukrytego obrazka.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 12 października 2020 06:35

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy od odkodowania hasła Richarda Feynmana 'Temu, kto nie zna matematyki  trudno spostrzec głębokie piękno przyrody'. Były oczywiście zabawy z kubeczkami i inne gry wykonane również przez obecnych uczniów klasy 6a.
 

Dzień Chłopca 2a 30 września 2020

Podobnie, jak w ubiegłym roku, dzieci z klasy 2a,uczciły Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły im drobne podarunki. Wszyscy uczniowie mogli poczęstować się kawałkiem pizzy i miło spędzić czas w swoim gronie. 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny – 2b 05 października 2020 18:35

Uwaga, uwaga ! Ogłaszamy, że uczniowie klasy 2b rozpoczęli już zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

Na początek uczniowie dowiedzieli się co będą robić w czasie zajęć. Każdy wykonał już tytułową stronę do swojego lekturnika (lekturnik będzie prowadzony przez cały rok).

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić