Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Korowód historyczny z okazji 1050 rocznicy państwowości polskiej 09 września 2016 14:23

W piątek, 9 września ulicami miasta przeszedł korowód historyczny z okazji 1050 rocznicy państwowości polskiej. W postacie z różnych epok wcielili się uczniowie z żarskich szkół i przedszkoli. Barwny pochód przeszedł deptakiem w stronę Rynku, kompleksu pałacowo-zamkowego i parku miejskiego. Na scenie pod ratuszem odegrano scenki z historii Polski. Uczniowie z naszego zespołu reprezentowali epokę z czasów Bitwy pod Grunwaldem – 1410 r. i zrobili to rewelacyjnie. Pięknie wyglądali pod wodzą króla Władysława Jagiełły i Ulricha von Jungingena.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 01 września 2016 13:48

1 września w całej Polsce, tradycyjnie, zadzwonił pierwszy dzwonek, rozpoczynając nowy rok szkolny 2016/2017. Apel inaugurujący to wydarzenie tradycyjnie rozpoczął się o godzinie 9:00, gromadząc wielu gości. Podczas uroczystości, Pani Dyrektor Ewa Tabaczyńska powitała zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

Życzyła wszystkim wielu sukcesów i owocnej współpracy. Ze społecznością szkolną przywitała się również nowa wicedyrektor Pani Ewa Lorenc. Pod koniec apelu nastąpiło złożenie ślubowania i pasowanie na pierwszaków uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Był to szczególny moment dla dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach. W tak szczególnym dniu nie mogło również zabraknąć nawiązania do 77. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się na spotkania klasowe ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, a pracownikom spokojnej i pełnej satysfakcji pracy.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić