Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Rodzinne czytanie w 1a 15 stycznia 2020

15 stycznia klasa 1a po raz kolejny zaprosiła gościa, który przeczytał im ciekawą lekturę. Tym razem był to ,,Cudaczek Wyśmiewaczek'. Jedno z opowiadań  oraz sposób, w jaki mama Julii przeczytała tekst utworu, bardzo zachęciło dzieci do przeczytania całej lektury. Bardzo lubimy takie owocne spotkania!

Szkolny konkurs recytatorski klas I-III 13 stycznia 2020

13 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

Wigilia 1a 20 grudnia 2019

W ostatnim dniu przed świętami uczniowie klasy Ia zasiedli przy wspólnym stole, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie umilił przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wszyscy z radością śpiewali kolędy i życzyli sobie szczęśliwego Nowego Roku!!!

Wigilia 3b 20 grudnia 2019

Uczniowie klasy 3b i rodzice wzięli udział w spotkaniu wigilijnym Było dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd przy słodkim poczęstunku,.

Kocham Czytać 20 grudnia 2019

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zajęciach specjalistycznych dzieci pracowały z książką pt. Kocham Czytać oraz Przygody Janka i Jagody. Kolorowe i bogate w szczegóły ilustracje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oglądanie, omawianie, czytanie treści metodą sylabową dawały dzieciom wiele satysfakcji i radości.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić