Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Nawet smok musi myć zęby…

W ramach upowszechniania czytelnictwa i w celu przybliżenia dzieciom informacji na temat higieny jamy ustnej, grupa uczniów uczęszczających do świetlicy odwiedziła 5 października V grupę przedszkolną, aby wspólnie z nimi posłuchać bajki „Nawet smok musi myć zęby”. Dzięki bohaterom książki dzieci dowiedziały się, co szkodzi zębom i jak należy o nie dbać, aby były odporne na ataki „próchnicowych potworów”, czyli bakterii powodujących tę nieprzyjemną chorobę. Przedszkolaki pochwaliły się, że dbają o swoje ząbki w domu oraz w przedszkolu. Mali słuchacze mogli przećwiczyć opisaną w książce technikę mycia zębów na dużym modelu jamy ustnej. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali piosenkę „ Myj zęby” zespołu Fasolki. Mamy nadzieję, że w domu dzieci będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Europejski Dzień Języków Obcych 30 września 2016

30 września odbył się w naszej szkole apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Klasa 2a uczyła pozostałe klasy piosenki 'Head and shoulders' /'Kopf und Schultern' w dwóch wersjach językowych. Następnie przedstawiciele klas 1-3 wylosowali tematy (np. owoce, ubrani, części ciała) do konkursu plastycznego. Wcześniej odbył się konkurs wiedzy- były rozdawane karty pracy w językach angielskim i niemieckim, które po wypełnieniu były wrzucane do specjalnego pojemnika, aby na apelu wylosować spośród nich nagrody. Uczniowie mieli również możliwość pobrania kodów QR na telefony i pobieranie aplikacji językowych. Kolejną atrakcją spotkania był tzw. 'chodzący słownik'- uczniowie przebrali się za 'słówka' np za pająka, kolor czerwony, zabawki i inne. Wszyscy pozostali uczniowie zgłaszali się i podawali nazwy w języku angielskim lub niemieckim. Wszystkie klasy i grupa przedszkolna brały aktywny udział w spotkaniu i zostały nagrodzone.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 30 września 2016

30.09 obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły mogli popisać się jej znajomością biorąc udział w akcji. „Tabliczkowe patrole” docierały do starszych i młodszych uczniów i egzaminowały ich ze znajomości tabliczki. Mając na uwadze motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” egzaminom zostali poddani również nauczyciele, którzy dzielnie sprostali zadaniu. Wszyscy, którzy śpiewająco odpowiedzieli na pytania zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oprócz tabliczkowych obliczeń uczniowie mogli sprawdzić i wykorzystać swoje umiejętności rozwiązując łamigłówki związane z tematyką akcji. Ten dzień przypomniał dzieciom, że matematyką można się dobrze bawić!

Dzień Chłopaka w 1a 29 września 2016

Dzień Chłopaka w klasie I a był bardzo uroczysty. Koleżanki złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Następnie rozdały prezenty, po czym wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Po posiłku zaczęły się konkursy dla chłopców: rysowanie swojego portretu z zawiązanymi oczami, jedzenie jabłka bez użycia rąk, odgadywanie które zwierzątko zniknęło z tablicy. Imprezę zakończyły skoczne tańce.

Wycieczka klasy 2a do Zooparku 26 września 2016

26 września klasa 2a odwiedziła sklep zoologiczny Zoopark. Zobaczyliśmy ciekawe zwierzęta domowe, dowiedzieliśmy się, jak należy się nimi opiekować i czego potrzebują. Nasza wycieczka była związana z dzisiejszą czytanką 'Pan Mikołaj i lew' i lekturą 'Doktor Dolittle i jego zwierzęta'.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić