Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Honorowy Krwiodawca – konkurs plastyczny 11 października 2016

11 października podsumowany został konkurs plastyczny dotyczący Honorowego Krwiodawstwa. Uczniowie wykonali bardzo wiele ciekawych prac na ten temat. Otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!!!

Z wizytą u Pierwszaków

Dzisiaj uczniowie klasy 3b odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 1a. Powitali ich w gronie uczniów naszej placówki wręczając własnoręcznie zrobione ramki na zdjęcia. Młodszym kolegom obiecali wsparcie i pomoc.   

Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci 06 października 2016

6.10.2016 r. w SP8 odbył się Turniej wojewódzki ' Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci'. W zawodach tych uczestniczyło 6 szkół: SP2 Żary , SP 3 Żary, ZS Kunice, SP Lubsko, SP Kostrzyn. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wycieczka do Żagania 05 października 2016

W środę 5 października 2016 uczniowie klas piątej i szóstej wybrali się na krajoznawczą wycieczkę do Żagania. Celem ich podróży było mieszczące się na obrzeżu miasta Muzeum Obozów Jenieckich Stalag VIIIC i barokowy pałac Lubkowitzów. W Żagańskiej rezydencji piąto i szóstoklasiści zwiedzili nie tylko najpiękniejsze komnaty, ale również znajdującą się w podziemiach Galerię Dobrego Diabła, w której żagański rzeźbiarz Jerzy Kupczyk umieszcza drewniane figury diabłów. Po wystawie uczniów oprowadził sam twórca, który opowiedział im o swojej działalności. W Stalagu VIIIC, uczniowie poznali historię zorganizowania jednej z największych ucieczek podczas II wojny światowej. Z obozu uciec zdołało aż 76 więźniów, z pośród których zaledwie trzem udało się dotrzeć do domów. Łącznie w obozie na terenie Żagania przebywał 49000 jeńców. Dla uczniów naszego Zespołu wycieczka niewątpliwie była cenną lekcją historii.

Pięć sposobów na ekooszczędzanie w SKO

W pierwszym tygodniu października klasa I a realizowała program pt.'Pięć sposobów na ekooszczędzanie w SKO'. Codziennie nauczyciel czytał jedną bajkę o rodzeństwie Kasi i Kubie, którzy opowiadali o sposobie ochrony środowiska i oszczędzaniu. Podjęte zagadnienia to: segregacja odpadów; rzeczy używane maja swoja duszę; oszczędzamy wodę i prąd; chronimy drzewa; pieszo, rowerem; planeta nie lubi spalin. Po każdym omówieniu problemu uczniowie rozwiązywali quiz, malowali obrazek i przyklejali na plakat. Gotowe plakaty zostały zabrane do domu, aby przypięte do lodówki przypominały o oszczędzaniu i ochronie środowiska. Zajęcia rozszerzyły wiedzę uczniów na temat SKO i ekologii.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić