Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 30 września 2016

30.09 obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły mogli popisać się jej znajomością biorąc udział w akcji. „Tabliczkowe patrole” docierały do starszych i młodszych uczniów i egzaminowały ich ze znajomości tabliczki. Mając na uwadze motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” egzaminom zostali poddani również nauczyciele, którzy dzielnie sprostali zadaniu. Wszyscy, którzy śpiewająco odpowiedzieli na pytania zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oprócz tabliczkowych obliczeń uczniowie mogli sprawdzić i wykorzystać swoje umiejętności rozwiązując łamigłówki związane z tematyką akcji. Ten dzień przypomniał dzieciom, że matematyką można się dobrze bawić!

Dzień Chłopaka w 1a 29 września 2016

Dzień Chłopaka w klasie I a był bardzo uroczysty. Koleżanki złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Następnie rozdały prezenty, po czym wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Po posiłku zaczęły się konkursy dla chłopców: rysowanie swojego portretu z zawiązanymi oczami, jedzenie jabłka bez użycia rąk, odgadywanie które zwierzątko zniknęło z tablicy. Imprezę zakończyły skoczne tańce.

Wycieczka klasy 2a do Zooparku 26 września 2016

26 września klasa 2a odwiedziła sklep zoologiczny Zoopark. Zobaczyliśmy ciekawe zwierzęta domowe, dowiedzieliśmy się, jak należy się nimi opiekować i czego potrzebują. Nasza wycieczka była związana z dzisiejszą czytanką 'Pan Mikołaj i lew' i lekturą 'Doktor Dolittle i jego zwierzęta'.

Próbna ewakuacja w Zespole 21 września 2016

21 września w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń było doskonalenie postępowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dzieci szkolnych i przedszkolnych na wypadek wystąpienia pożaru.

O godz. 10:55 w czasie trwania lekcji został uruchomiony sygnał alarmowy w postaci przerywanego co 10 sekund dzwonka. Wszyscy obecni w budynku po usłyszeniu sygnału właściwie opuścili klasy i udali się w kierunku wyjść ewakuacyjnych. W akcji uczestniczyła Straż Pożarna. Ewakuacja w opinii strażaków przebiegła sprawnie i bezpiecznie.  

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić