Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci 06 października 2016

6.10.2016 r. w SP8 odbył się Turniej wojewódzki ' Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci'. W zawodach tych uczestniczyło 6 szkół: SP2 Żary , SP 3 Żary, ZS Kunice, SP Lubsko, SP Kostrzyn. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wycieczka do Żagania 05 października 2016

W środę 5 października 2016 uczniowie klas piątej i szóstej wybrali się na krajoznawczą wycieczkę do Żagania. Celem ich podróży było mieszczące się na obrzeżu miasta Muzeum Obozów Jenieckich Stalag VIIIC i barokowy pałac Lubkowitzów. W Żagańskiej rezydencji piąto i szóstoklasiści zwiedzili nie tylko najpiękniejsze komnaty, ale również znajdującą się w podziemiach Galerię Dobrego Diabła, w której żagański rzeźbiarz Jerzy Kupczyk umieszcza drewniane figury diabłów. Po wystawie uczniów oprowadził sam twórca, który opowiedział im o swojej działalności. W Stalagu VIIIC, uczniowie poznali historię zorganizowania jednej z największych ucieczek podczas II wojny światowej. Z obozu uciec zdołało aż 76 więźniów, z pośród których zaledwie trzem udało się dotrzeć do domów. Łącznie w obozie na terenie Żagania przebywał 49000 jeńców. Dla uczniów naszego Zespołu wycieczka niewątpliwie była cenną lekcją historii.

Pięć sposobów na ekooszczędzanie w SKO

W pierwszym tygodniu października klasa I a realizowała program pt.'Pięć sposobów na ekooszczędzanie w SKO'. Codziennie nauczyciel czytał jedną bajkę o rodzeństwie Kasi i Kubie, którzy opowiadali o sposobie ochrony środowiska i oszczędzaniu. Podjęte zagadnienia to: segregacja odpadów; rzeczy używane maja swoja duszę; oszczędzamy wodę i prąd; chronimy drzewa; pieszo, rowerem; planeta nie lubi spalin. Po każdym omówieniu problemu uczniowie rozwiązywali quiz, malowali obrazek i przyklejali na plakat. Gotowe plakaty zostały zabrane do domu, aby przypięte do lodówki przypominały o oszczędzaniu i ochronie środowiska. Zajęcia rozszerzyły wiedzę uczniów na temat SKO i ekologii.

Nawet smok musi myć zęby…

W ramach upowszechniania czytelnictwa i w celu przybliżenia dzieciom informacji na temat higieny jamy ustnej, grupa uczniów uczęszczających do świetlicy odwiedziła 5 października V grupę przedszkolną, aby wspólnie z nimi posłuchać bajki „Nawet smok musi myć zęby”. Dzięki bohaterom książki dzieci dowiedziały się, co szkodzi zębom i jak należy o nie dbać, aby były odporne na ataki „próchnicowych potworów”, czyli bakterii powodujących tę nieprzyjemną chorobę. Przedszkolaki pochwaliły się, że dbają o swoje ząbki w domu oraz w przedszkolu. Mali słuchacze mogli przećwiczyć opisaną w książce technikę mycia zębów na dużym modelu jamy ustnej. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali piosenkę „ Myj zęby” zespołu Fasolki. Mamy nadzieję, że w domu dzieci będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Europejski Dzień Języków Obcych 30 września 2016

30 września odbył się w naszej szkole apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Klasa 2a uczyła pozostałe klasy piosenki 'Head and shoulders' /'Kopf und Schultern' w dwóch wersjach językowych. Następnie przedstawiciele klas 1-3 wylosowali tematy (np. owoce, ubrani, części ciała) do konkursu plastycznego. Wcześniej odbył się konkurs wiedzy- były rozdawane karty pracy w językach angielskim i niemieckim, które po wypełnieniu były wrzucane do specjalnego pojemnika, aby na apelu wylosować spośród nich nagrody. Uczniowie mieli również możliwość pobrania kodów QR na telefony i pobieranie aplikacji językowych. Kolejną atrakcją spotkania był tzw. 'chodzący słownik'- uczniowie przebrali się za 'słówka' np za pająka, kolor czerwony, zabawki i inne. Wszyscy pozostali uczniowie zgłaszali się i podawali nazwy w języku angielskim lub niemieckim. Wszystkie klasy i grupa przedszkolna brały aktywny udział w spotkaniu i zostały nagrodzone.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić