Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Bal karnawałowy I-III 24 stycznia 2020

24 stycznia klasy I-III brały udział w szkolnym balu przebierańców. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Prowadzący imprezę DJ wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.

Kuchenne rewolucje w klasie 2 a – Przekładane wafle 22 stycznia 2020

W środę 22 stycznia klasa 2 a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Przekładane wafle to klasyczny słodki przysmak „z naszego” dzieciństwa. Tym razem zrobiliśmy z uczniami wafle z masą kajmakową i rozdrobnionymi orzechami oraz powidłami śliwkowo - jabłkowymi. 

Spotkanie z pisarką Ewą Kołodziejczyk – 3b 22 stycznia 2020

Dzisiaj klasa 3b wzięła udział w spotkaniu z pisarką Ewą Kołodziejczyk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorka promowała III część książki o jaszczurce Cziczi. Dzieci miały możliwość porozmawiania z pisarką, obejrzenia ciekawej prezentacji na temat serii książek o jaszczurce i wspólnej zabawy przy piosenkach z musicalu o Cziczi.

 

Gumowe jajko – doświadczenie – 2b 15 stycznia 2020 09:27

Uczniowie kasy 2b w czasie zajęć lekcyjnych samodzielnie wykonywali doświadczenie „Gumowe jajko”. Potrzebowali do tego: jajek, octu oraz słoika. Najpierw do słoika delikatnie wkładali jajko, a następnie zalewali je octem tak, aby całe było zakryte. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić