Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Wycieczka do Poznania z SKO 30 listopada 2016

30 listopada 2016r. piętnaścioro uczniów z klasy 6a, dzięki wsparciu finansowemu SKO - PKO Bank Polski, wybrało się na pełną atrakcji wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania. Uczniowie wzięli udział w pokazie pięciu poruszających filmów krótkometrażowych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!  Bezpośrednio po seansach szóstoklasiści mieli okazję spotkać się z twórcami filmów „Broken tale” i „A Space in Time”. Podczas rozmowy z reżyserami dowiedzieli się m.in. jak powstawały filmy i co było inspiracją dla ich twórców. Ponadto podczas festiwalu nasi uczniowie rozwijali wyobraźnię, biorąc udział w warsztatach malowania światłem w ramach projektu Polska Światłoczuła. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczestnicy poznali nie tylko historię i tajniki produkcji najsłynniejszego poznańskiego wypieku – Rogala Świętomarcińskiego, ale również nauczyli się podstaw gwary wielkopolskiej.   

Andrzejki w klasie 1a 18 marca 2017 21:44

30 listopada 2016 w klasie I a odbyły się andrzejki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Przeprowadzone zostały różne wróżby: pierwszy but za próg- pierwsze śluby, kolor ulubiony- jakie życie przed tobą, jaki będziesz mieć zawód, co cię czeka, imię przyszłej żony lub męża na sercu przebitym szpileczką. Były też wspólne tańce przy muzyce. Zabawa wszystkim bardzo się podobała i śmiechu było wiele.

Pierwsza pomoc w 1 a 29 marca 2017

29 listopada br. klasa I a przeszła szkolenie pierwszej pomocy. Uczniowie przez kilka zajęć prowadzonych przez panią Małgorzatę Rybnik poznawali zasady reagowania w razie wypadku oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci otrzymały tekturowe telefony, książeczki do wypełnienia, a na koniec certyfikaty.

Andrzejkowe czary-mary w klasie 2c 29 listopada 2016

29.11.2016 r., w wigilię imienin Andrzeja, w klasie 2c odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Ten dzień był wyjątkowy. Przeznaczenie uchyliło rąbka tajemnicy. Uczniowie, wychowawczyni i niektórzy rodzice spotkali się przy wróżbach i słodkim poczęstunku. W udekorowanej świecami klasie mieli możliwość odczuć klimat andrzejkowej magii. Wśród rekwizytów nie zabrakło elementów astrologiczno-astronomicznych: kart, symboli planet, czarnego kota i „kotła”, jak również „cyganek”, które wróżyły. „Hokus pokus; czary-mary, aby wróżba się spełniła – złóżmy dary!” Dziewczęta i chłopcy, z drżącym sercem losowali imiona swoich przyszłych sympatii, poznawali swoją przyszłość z karteczek, wylosowanych przedmiotów, lanego wosku i ustawianych do wyjścia bucików. Na koniec wszyscy usiedli przy suto zastawionym stole i raczyli się owocami, słodkościami oraz przepysznym soczkiem. Uczniowie kl. 2c wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rodzicom, którzy zaangażowali się w zabawę andrzejkową w naszej klasie.

Spotkanie z Krystyną Zychlą 23 listopada 2016

23.11.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z poetką i pisarką p. Katarzyną Zychlą. Autorka zachęciła uczniów klas 1-3 do wspólnej, językowej zabawy w rymy i skojarzenia. Następnie p. Kasia zaprezentowała fragmenty swoich książek „Zwierzaki rozrabiaki”, „Guziczek. Historie nie byle jakie”.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić