Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Klasa Ia w Miejskiej Bibliotece Publicznej 30 maja 2017 06:46

Klasa I wybrała się do Miejskiej Biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania biblioteki oraz jej regulaminem. Pani bibliotekarka przedstawiła zbiór książek oraz zachęcała do korzystania z czytelni i wypożyczania książek.  Uczniowie samodzielnie wybierali i oglądali książeczki , które im się podobały. Zachęceni obiecali dużo czytać przez wakacje i przez cały rok.

 

Dzień Dziecka 01 czerwca 2017

Słodki, sportowy, artystyczny, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże inny od pozostałych. Nikt nie przyniósł tego dnia książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. 

 

Dzień Bociana 31 maja 2017

 31 maja obchodziliśmy Dzień Bociana. Bocian jest symbolem szczęścia, radości, wiosny. Z wdzięczności, za to że co czwarty bocian wybiera nasz kraj na miejsce swojego gniazdowania uczciliśmy ten dzień w naszej szkole. Wszyscy przyszliśmy ubrani w białe koszulki i czerwone lub czarne spodnie/spódniczki. 

 

Wizyta klasy VIa w Telewizji i Gazecie Regionalnej 26 maja 2017

26.05.2017 r. uczniowie klasy 6a odwiedzili redakcję Gazety Regionalnej oraz Telewizji Regionalnej. Dzięki uprzejmości Redakcji szóstoklasiści mieli możliwość zwiedzenia studia nagraniowego, poznali tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego i prasowego oraz operatora kamery. Niektórzy spróbowali swoich sił na szklanym ekranie. Poruszone zostały też tematy związane z montażem, rejestracją dźwięku, obrazu oraz grafiką. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić