Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Tradycja wróżb andrzejkowych w klasie 3c 30 listopada 2017

Kolejną w roku szkolnym okazją do przybliżenia dzieciom dawnej polskiej kultury i zwyczajów, a także zintegrowania społeczności klasowej przez wspólną zabawę, są przypadające w końcu listopada andrzejki. Andrzejki to jeden z magicznych dni w roku. 

 

Zespół Bajka z SP3 w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów 29 listopada 2017 07:59

Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” z naszej szkoły, 29 listopada, wzięli udział w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów w Lunie. Głównym celem przeglądu było  nadanie sztuce roli integracyjnej, pokazanie, że za jej pośrednictwem dzieci, młodzież i dorośli mogą nie tylko wyrażać własne emocje, ale także poznać i zrozumieć siebie. 

 

Tydzień Pluszowego Misia 24 listopada 2017

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku uczniowie kl. II a przez cały tydzień świętowali to ważne, a zarazem niezwykle miłe wydarzenie. Przez te kilka dni pluszowe misie towarzyszyły dzieciom także w nauce. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd pochodzi święto pluszowego misia, a przy okazji opowiadali ciekawe historie związane ze swoimi misiami. 

 

Dni Patrona Szkoły klas I – III 24 listopada 2017 13:07

 „Stracić przyjaciela to tak, jak stracić serce” – powiedział - Henryk Sienkiewicz

My, dumni uczniowie i nauczyciele „Sienkiewicza”, co roku w listopadzie uroczyście obchodzimy DNI PATRONA SZKOŁY – HENRYKA SIENKIEWICZ. Wszystko po to, aby lepiej poznać sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza i oddać mu należną cześć.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić