Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole 12 listopada 2019

8 listopada nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11.11, a 12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 6 c i zespół muzyczny pod hasłem „Pociąg do wolności”.

Czytanie 'Dziadów' w klasach 7a i 7b 04 listopada 2019

4 listopada, w ramach lekcji otwartej, uczniowie klas 7a i 7b wspólnie czytali dzieło A. Mickiewicza 'Dziady część II'. Aby oddać niepowtarzalny klimat ludowego zwyczaju, opisanego w książce, zajęcia odbyły się na strychu szkoły. 

,,Scratch Junior 'w klasie Ia i 8a 29 listopada 2019

29 października klasa Ia wzięła udział w lekcji kodowania. Wraz z uczniami klasy ósmej pierwszaki zgłębiały tajniki kodowania poprzez aplikację Scratch Junior - intuicyjny język programowania. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, a kodowanie po raz kolejny okazało się świetną zabawą. 

Ślubowali 18 października 2019

18 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów i rodziców klasy 1a oraz 1b. W tym dniu w sali widowiskowej ,,Luna” odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci miały okazję zaprezentować zgromadzonej publiczności przygotowane tańce i piosenki.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić