Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Akcja informacyjno-edukacyjna 'Bezpieczna droga do szkoły' 15 października 2018

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku w naszym mieście, strażnicy miejscy i policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania z uczniami w szkole.

 

Akcja Pola Nadziei 2018/2019 12 października 2018

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku szkolnym nasz Zespół bierze udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :). Za nami I etap akcji, który odbył się 12 października. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami posadzili wspólnie bardzo dużo cebulek żonkili! 

 

Czytamy i wszystkich do tego zapraszamy! 12 października 2018

W miniony piątek w kl. III a rozpoczęła się akcja głośnego czytania dzieciom. Tym razem odwiedziła nas p. Asia – mama Nicolki. Pani Asia przeczytała uczniom fragment książki P. Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”.

 

Spotkanie z panią pielęgniarką klas pierwszych 09 października 2018

We wtorek, 9 października, uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panią pielęgniarką. Dzieci dowiedziały się, co szkodzi ząbkom oraz co należy robić, aby mieć piękny, zdrowy uśmiech. Pani pielęgniarka opowiedziała również, jak wygląda wizyta u dentysty oraz pokazała narzędzia, którymi się on posługuje.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić