Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie ze strażakami 11 stycznia 2019

Uczniowie klasy IIIa gościli w ostatnim czasie przedstawicieli Straży Pożarnej. Było to spotkanie w ramach kampanii informacyjnej dla dzieci, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

 

 

Dzień Dziadków w klasie Ia 11 stycznia 2019

 „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Uczniowie klasy 1a z wychowawczyniami

 

Poczytajmy sobie! 11 grudnia 2018

Uczniowie klasy IIIa nadal pilnie trenują czytanie :). Dzisiaj w ramach realizacji naszego programu „Poczytajmy sobie” odwiedził nas kolejny gość. Tym razem była to babcia Filipa – Pani Elżbieta Niemczyk. Pani Ela przeczytała uczniom wzruszające opowiadanie o tym, jak wielkim przyjacielem człowieka może być pies (było to opowiadanie R. Piątkowskiej ze zbioru „Najwierniejsi przyjaciele. Najmilsze psie historie”).

 

Kuchenne rewolucje – świąteczne tradycje w 1a 07 grudnia 2018

Kilka dni temu, 7.12.18r., w klasie 1a zapachniało pieczonymi świątecznymi ciasteczkami - orzeszkami. W ramach świątecznych przygotowań dzieci piekły orzeszki w asyście nauczycielek i chętnego Rodzica. Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta i foremek, w których będą się one piekły, po czym zaczęliśmy je mieszać ze sobą.

 

Mikołajki w klasach 1-3 06 grudnia 2018

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić