Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Wystawa baśni Hansa Christiana Andersena 08 marca 2019

Na jeden dzień nasza świetlica szkolna zamieniła się w Galerię Sztuki. Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli obejrzeć wystawę baśni H. Ch. Andersena przygotowaną przez uczniów klasy 3a. Zwiedzający z zaciekawieniem oglądali bohaterów znanych baśni. 

Kwiatek dla Kobiet w 1b 08 marca 2019

W piątek 8 marca 2019r. uczniowie klasy 1b pokazali swoje zaangażowanie Rodzicom podczas lekcji otwartej. W czasie zajęć, które odbyły się pod hasłem Kwiatek dla Kobiet dzieci rozwiązywały zagadki, rozmawiały na temat zawodów wykonywanych przez kobiety, wzięły udział w zabawie Bądź uprzejmy dla koleżanki oraz dyskutowały jak należy się zachowywać, aby wszystkie dziewczynki z naszej grupy były szczęśliwe i wesołe. 

Kuchenne rewolucje – Dzień Kobiet w 1a – ciąg dalszy 08 marca 2019

8.03.19r., w klasie 1a znowu zapachniało, ale tym razem za sprawą chłopców, pizzą. W ramach prezentu dla koleżanek z klasy, z okazji Dnia Kobiet, koledzy przynieśli produkty na przygotowanie małych „pizzerek”. Przygotowania rozpoczęły się od życzeń dla Pań i koleżanek oraz pogadanki na temat zdrowego odżywiania i higieny podczas przygotowań posiłków. 

Czytamy i wszystkich do tego zachęcamy! 07 marca 2019 07:35

W tym tygodniu uczniowie klasy 3a prezentowali książki, które samodzielnie przeczytali. Każdy uczeń próbował przekonać swoich kolegów, że jego książka jest najciekawsza i koniecznie trzeba ją przeczytać. Uczniowie byli świetnie przygotowani do tego zadania. 

Rzepka 01 marca 2019

Klasa 2b przygotowała przedstawienie, na motywach wiersza „Rzepka”, dla klasy 1b. Młodszym kolegom bardzo się podobało i nagrodzili starszych kolegów brawami.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić