Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

W pogoni za świetlikiem 19 października 2018

W piątek 19 października 2018r, na stadionie „SYRENA” klub turystyki aktywnej PTTK „Ryś” wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował nocny spacer po Zielonym Lesie. Przedstawicielami naszej społeczności szkolnej byli uczniowie wraz z rodzicami klasy 2a, 4b, 4c, 5c. 

 

Pasowanie klasy 1a i 1b 18 października 2018

18 X 2018r. pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. W sali widowiskowej Luna zebrali się odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami, dyrekcją, wychowawczyniami, wiceburmistrzem, nauczycielami i uczniami z klas II, III i IV.

Światowy Dzień Mycia Rąk 15 października 2018

Od kilku lat nasza szkoła przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Mycia Rak, który przypada 15 października. Dzieci, które pamiętały w tym dniu o myciu rąk w szkolnej toalecie, otrzymywały od wyznaczonych uczniów naklejki „Czysta rączka. Dbam o zdrowie – myję ręce”. Dzieciaki! Myjcie ręce! Nie tylko od święta;-) 

Dzień Nauczyciela dla naszych emerytów 15 października 2018

Ileż talentów jest w naszej szkole. Mogliśmy o tym przekonać się podczas występu naszych uczniów przed emerytowanymi nauczycielami. Pięknie wyrecytowane wiersze, wzbudzające zachwyt umiejętności gry na instrumencie (skrzypce – Dominika, gitara - Wiktoria, trąbka – Karol), rytmiczna, m.in. bluesowa oprawa muzyczna dopełniła całości.

 

Akcja informacyjno-edukacyjna 'Bezpieczna droga do szkoły' 15 października 2018

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku w naszym mieście, strażnicy miejscy i policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania z uczniami w szkole.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić