Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Życzenia dla żołnierzy 18 grudnia 2018 23:29

17 grudnia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia dziewczynki z gr VI integracyjnej: Amelka, Zuzia i Lenka wykonywały kartki świąteczne dla zaprzyjaźnionych żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii. Jak święta to i choinka, przy której wszyscy się zbieramy i życzenia składamy. Przedszkolaki  przy wsparciu nauczycielek wykonywały ozdoby choinkowe (aniołka, Mikołaja, bałwanka). Składając życzenia świąteczne  żołnierzom życzyliśmy im szybkiego i szczęśliwego powrotu do swoich rodzinnych  domów.

 

Życzenia dla partnerów niemieckich 18 grudnia 2018 23:12

Święta to czas obdarowywania…

Przedszkolaki przygotowały świąteczną przesyłkę dla dzieci z partnerskiego przedszkola „Regenbogen”. Znalazły się w niej puzzle, książeczka napisana w  języku  polskim, mini światełka i drobnostki sfinansowane przez SKO.

Dzieci wykonały również świąteczne karteczki dla rodziców, a jedna z nich trafiła również do przedszkola niemieckiego- z podpisami sześciolatków! Takie same trafiły też do naszych byłych niemieckich wolontariuszek i do przyjaciół z Stazion Weisswasser.

Pogodnych Świat dla sąsiadów!

Dziękujemy rodzicom gr. III za sfinansowanie zakupów i przesyłki.

Dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki 18 grudnia 2018 23:04

   17 grudnia, w ramach przeprowadzonej w naszej placówce akcji ,, Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem'', przedstawiciele Zespołu szkolno-Przedszkolnego- Hania, Zosia i Franuś, pod opieką rodziców i pań, odwiedzili Dom Samotnej Matki w Żarach. Na ręce Pani Kierownik  przekazaliśmy tak licznie zebrane DARY SERCA. Znalazły one honorowe miejsce pod choinką i czekały na powrót podopiecznych! Na pewno były one wspaniałą niespodzianką! Święty Mikołaj pamięta o wszystkich! W imieniu Pani Dyrektor i całej naszej placówki, złożyliśmy także płynące z serca życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pani Kierownik, w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców, serdecznie podziękowała za okazaną pomoc, życząc wszystkim tego, co najpiękniejsze. Tegoroczna zbiórka zakończona, lecz PAMIĘĆ I WDZIĘCZNOŚĆ NA ZAWSZE POZOSTANĄ W SERCACH!

Serdecznie dziękujemy Kochanym Rodzicom i Dzieciom, że ich serca biją dla innych!

WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANI!

Bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami w gr II 18 grudnia 2018 23:00

18 grudnia w  gr II odbyły się dziś warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci.

Po zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę - przedszkolaki wraz z wychowawcami.

 

Łańcuch integracji 18 grudnia 2018 22:47

W naszym zespole prowadzona jest innowacja 'Przedszkole bez barier', której celem jest dążenie do zniesienia barier achitektonicznych, edukacyjnych oraz społecznych.

Ważne są zmiany podejścia do problemów osób niepełnosprawnych, otwierania oddziałów integracyjnych dla dzieci oraz uświadamianie społeczeństwa lokalnego  czym jest integracja i tolerancja.

Łańcuch ten jest symbolem połączenia się żarskich przedszkoli na znak integracji i tolerancji.  Został złożony na ręce Burmistrza i wyeksponowany na choince w holu Ratusza. Zapraszamy.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2018/2019