Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Spotkanie z motocyklistami

6 czerwca, naszych przedszkolaków odwiedzili niecodzienni goście – członkowie klubu Blue Knights Poland III w Lubsku. Przyjechali olbrzymimi motorami, które wzbudziły u dzieci nie lada ciekawość.  Panowie motocykliści mieli nie lada zadanie, gdyż po kolei odwiedzały ich wszystkie nasze grupy przedszkolne a jest nas wiele  Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się u kierowców pasja jeżdżenia na motorze i w jakie strony się najchętniej udają.

Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy

5.06.2019 r. Odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy. Nasze przedszkole było reprezentowane przez Aleksandra Nosala i Jakuba Karasiewicza. Chłopcy spisali się na medal i zajęli miejsca na podium. Tytuł Mistrza i tym samym I miejsce zdobył Olek, Kuba zajął II miejsce. Chłopcy przez cały rok przygotowywali się do turnieju na kółku warcabowy pod okiem Pani Agnieszki Sobczyk.

Gratulujemy !

Dzień Dziecka 2019

29 maja, już od rana w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo. Dzień Dziecka to najpiękniejszy dzień w roku szkolnym, do którego realizacji cała nasza przedszkolna społeczność wkłada wiele zaangażowania i serca <3

Już po śniadaniu zaczęło się zabawami z Klanem przedszkolu a potem zabawa w ogrodzie przedszkolnym. Pani dyrektor, rozpoczynając świętowanie życzyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.   Były olbrzymie bańki mydlane, zabawy z klaunem, balonowe zwierzątka, pałac dmuchany, malowanie twarzy i na sztalugach a do tego lody, truskawki i kiełbaska z grilla. Wszystkiemu towarzyszył uśmiech i wspaniała pogoda.

Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu 09 maja 2019 12:43

W związku z dyżurem wakacyjnym w naszej placówce przedszkolnej, prosimy o zapoznanie się osób zainteresowanych z ważnymi informacjami dotyczącymi zgłaszania dziecka i odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu.

Na majowej łące 09 maja 2019 13:01

Przedszkolaki grupy VI  w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” - zadanie nr 8 „Na majowej łące”- założyły zielnik polskiej roślinności. Dowiedziały się, jakie kwiaty w miesiącu maju rosną na kwiecistej łące. Oprócz kwiatów, które kolorowały, tj.  maki, chabry, dzwoneczki czy stokrotki, poznały również owady zamieszkujące łąki. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały o życiu owadów, a zwłaszcza chciały dowiedzieć się  więcej o życiu mrówek.

 

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020