Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Świąteczne kolędowanie przedszkolaków 21 grudnia 2018 22:16

21 grudnia w holu naszego przedszkola zebrały się wszystkie dzieci, by razem z p. Bogusią /naszą katechetką/ i p. Sebastianem /naszym nauczycielem rytmiki/ wspólnie kolędować i cieszyć się zbliżającymi Świętami. W świętowaniu dopomogli nam również nasi starsi koledzy -uczniowie, którzy kiedyś uczęszczali do naszego przedszkola. Były przepiękne świąteczne wiersze i piękna kolęda grana na skrzypcach przez Dominikę. Każda z grup zaprezentowała również swoja kolędę lub piosenkę świąteczną. Fajnie jest mieć starszych kolegów w szkole…

Dziękujemy uczniom naszej szkoły, p. Bogusi i p. Sebastianowi

'W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia' świąteczne zajęcia otwarte w gr VI integracyjnej 21 grudnia 2018 22:45

W dniu 19 grudnia 2018 r. w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców- „ W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”.  Przedszkolaki zaprezentowały dla swoich rodziców występ artystyczny  „Bałwanki”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki świąteczne. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne, nie obyło się  bez słodkiego poczęstunku za który dziękujemy serdecznie rodzicom. W tym dniu dzieci otrzymały również „słodkości” - podziękowania za życzenia wysyłane dla  polskich żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii.

Warsztaty Bożonarodzeniowe 21 grudnia 2018 22:57

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W poniedziałek przedszkolaki z grupy VII integracyjnych brały udział w warsztatach świątecznych w  Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Podczas spotkania Pani Ela pokazała  dzieciom  jak zrobić pyszny, słodziutki lukier, natomiast Pani Jola  jak wykonać ozdoby z masy cukrowej,  którymi  5 – 6 latki ozdabiały pierniczki.  Dzieci również  miały okazję spróbować świątecznego ciasta – makowca. Na koniec warsztatów złożyliśmy sobie życzenia oraz wręczyliśmy upominki.

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie V 18 grudnia 2018 23:16

Miło spędzić przedświąteczny czas w przedszkolu wspólnie z rodzicami. Sześciolatki z grupy V zaprosiły rodziców na wspólne kolędowanie. Następnie rodzice z dziećmi przystąpili do wykonania ozdób i dekoracji świątecznych. Dziękujemy za miłe chwile.

 Życzymy Pogodnych Świąt  Bożego Narodzenia

Wigilijne spotkanie z żołnierzami 18 grudnia 2018 22:53

W dniu 14 grudnia 2018 r. w ramach współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia w Żaganiu Dyrekcja wraz pracownikiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnego w Żarach uczestniczyła wraz z zaproszonymi gośćmi w Wigilii organizowanej przez Batalion. Dyrektor Zespołu, pani Ewa Tabaczyńska, podziękowała Dowódcy batalionu, ppłk Dariuszowi Lesiukowi za owocną współpracę oraz złożyła życzenia świąteczne.

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2018/2019