Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'Kocham Cię Polsko!' widowisko słowno-muzyczne w Lunie 12 listopada 2018 18:19

8 listopada, w sali widowiskowej „Luna”, odbyło się wielkie widowisko słowno- muzyczne pt. „Kocham Cię Polsko!”. Świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Były narodowe i ludowe tańce, przepiękne wiersze, piosenki śpiewane razem z rodzicami oraz  przedszkolny teatr „Bez Nazwy” w spektaklu pt. „Niepodległa”.

Były  gromkie brawa i łzy wzruszenia w oczach Rodziców.

Nasze przedszkolaki wiedzą co to jest  Niepodległość!

Wycieczka grupy V do Fabryki Bombek 12 listopada 2018 19:14

6 listopada 2018r  6 latki z grupy V udały się do Fabryki szklanych ozdób choinkowych ,,Vitbis' w Złotoryi. Dzieci brały udział w działaniach twórczych samodzielnego dekorowania bombki choinkowej. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki, gdzie dzieci zapoznały się z etapami produkcji ozdób choinkowych: dmuchanie bombki, lakierowanie, dekorowanie i pakowanie. Wycieczkę możemy zaliczyć do  bardzo udanych!

 Dziękujemy rodzicom: Pani Asi, Pani Marzenie i Panu Krzysztofowi za pomoc w organizacji wyjazdu i  w opiece nad dziećmi. Uczestnicy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi.

 

Zapraszamy na widowisko słowno-muzyczne 'Kocham Cię Polsko!' 06 listopada 2018 18:52

Już niedługo, 8 listopada, wielkie Widowisko słowno-muzyczne „Kocham Cię Polsko” przygotowane przez naszych przedszkolaków z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każda z grup wiekowych /oprócz maluszków- one jeszcze adoptują się do warunków przedszkolnych/ przygotowała dwa punkty programu, które zaprezentuje zaproszonym gościom. Grupa teatralna przedstawi spektakl pt. „Niepodległa”.

Dzieci długo  przygotowywały się do tego święta: wykonywały kotyliony, ćwiczyły narodowe i ludowe tańce, recytowały wiersze. Będzie patriotycznie i wzruszająco. Serdecznie zapraszamy naszych kochanych Rodziców i zaproszonych gości!

Sala widowiskowa „Luna”, 8 listopada, godz. 11:00

Code Week w naszym Zespole -'Zakodowana muzyka' 07 października 2018 10:37

#CodeWeekzUczymyDzieciProgramować

6 października, w budynku Szkoły nr 3, należącej do naszego Zespołu, odbyły się  pierwsze czterogodzinne warsztaty w ramach obchodów ogólnoświatowego iventu „Code Week”. W spotkaniu wzięły udział dzieci zróżnicowane wiekowo, uczęszczające do palcówek oświatowych należących do naszego miasta. Tym młodszym towarzyszyli rodzice i babcie

Młodzi koderzy z entuzjazmem wykonywali zadania, towarzyszyło im skupienie i radosna zabawa podczas przerywników z muzyką

Obchody dnia osób niedosłyszących 07 października 2018 10:22

4 października, w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Panie Anetka, Marzenka, Agnieszka, Natalka przeprowadziły zajęcia i opowiedziały o funkcjonowaniu dzieci Głuchych w środowisku społecznym między innymi jak się porozumiewają i słuchają bajek . Wszystkie te panie posługują się językiem migowym.

Dzieci poznały wychowanków naszego przedszkola którzy obchodzili swoje święto-  Amelkę i Zuzię. Dzisiejsze działania prowadzone były w dwóch grupach – dzieci młodsze i dzieci starsze. Przedszkolaki nauczyły się podstawowych gestów w PJM dzień dobry, dziękuję, do widzenia.  Pani Anetka będzie kontynuować naukę  języka migowego w grupach 5 i 6-latków.

Dziękujemy za przygotowanie obchodów tak ważnego święta!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020