Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'Mały miś w świecie wielkiej literatury' 08 października 2017 13:42

To projekt, w którym uczestniczą w tym roku szkolnym nasze przedszkolaki. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa  u dzieci a powstał wg. pomysłu p. Anety Konefal. Miś Bruno wędruje po całym przedszkolu, po wszystkich grupach przedszkolnych a każda z nich ma za zadanie przyjąć Go z radością, umieścić w honorowym kątku sali- najlepiej przy kąciku książki – i przeczytać ciekawą bajkę lub wierszyk. Bruno nosi ze sobą plecaczek a w nim Pamiętnik ze spotkań z dziećmi, w którym należy umieścić  ilustrację do czytanej bajki.

 

Dotychczas miś Bruno odwiedził  już grupy I, II i III. Posłuchał opowieści o latawcu /maluszki/, kotku /czterolatki/ i o Plastusiu /pięciolatki  z gr. III/.   W pięciolatkach posłuchał nawet fragmentów opowieści o Plastusiu w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej! Dzieci ulepiły mu potem małe ludziki z plasteliny a Ola wraz z Sonją /naszą niemiecką wolontariuszką/ wykonały ilustrację do misiowego pamiętnika.

Projekt bardzo się dzieciom podoba.  Miś Bruno już w krótce odwiedzi kolejne grupy :)

Owocowo-warzywny tydzień w grupie III 08 października 2017 10:35

Owocowo-warzywny tydzień  w grupie pięciolatków był bardzo pracowity!

Dzieci wykonywały różnorodne działania: od rysowania warzyw i owoców, poprzez próbowanie owoców  mało znanych zakupionych samodzielnie podczas wycieczki do warzywniaka, po prace kulinarne z elementem matematycznym. Najwięcej radości  sprawiło dzieciom wykonywanie owocowych szaszłyków według kodu!  Nawlekały na patyczki kawałki owoców według  ściśle określonego kodu wyznaczonego na  tabliczkach w formie obrazkowej, dzieci juz czytające odczytywały nazwy utworzone z liter. Przedszkolaki doskonaliły postrzeganie wzrokowe i umiejętność tworzenia regularności.

Na koniec  była degustacja i dużo śmiechu :)

 

Pola Nadziei 28 września 2017 20:41

Tradycją naszego Zespołu jest udział naszych wychowanków i całej szkolno-przedszkolnej  społeczności w akcji Pola Nadziei. Tym razem  działaniom dzieci związanym z edycją jesienną towarzyszyła przepiękna pogoda. Wszystkie grupy dzieci zebrały się rano pod budynkiem przedszkola, by przypomnieć sobie ideę akcji /pomoc dla żarskiego Hospicjum/ i uważnie zapamiętać jak należy sadzić cebulki żonkili. Pani Ewa- koordynator akcji wręczyła każdej z grup koszyczki wypełnione cebulkami , następnie wszyscy przystąpili do akcji.

Małe rączki dosadziły mnóstwo cebulek, które ukażą nam się na wiosnę :)

Dzień bez Samochodu 24 września 2017 11:54

22 września świętowaliśmy Dzień bez Samochodu.  Tego dnia odbyło się wiele działań mających na celu uświadomienie dzieciom jak ważne dla stanu atmosfery są nasze własne wybory. Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych wzięły udział w Happeningu ulicami miasta. Skandując hasło „Do garażu wstaw samochód, idź na pieszo daj przyrodzie spokój” rozdawały z koszyczków cukierki z logo akcji wszystkim mieszkańcom miasta, którzy tego dnia dokonali właściwego wyboru co do przemieszczania się /pieszo lub rowerem/. Dzieci odwiedziły również stoisko Straży Miejskiej, tuz przy Ratuszu, gdzie otrzymały drobne upominki-odblaski. Dzień był bardzo wesoły, akcja spodobała się mieszkańcom naszego miasta!

Ich uśmiech…bezcenny :)

Dzień Kropki 15 września 2017 22:14

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności i odkrywania talentów. Każda z grup obchodzących to święto spędziła ten dzień inaczej :)

Sześciolatki z grup V i VI obejrzały film pt. „Kropka” o małej dziewczynce, która twierdziła, że nie potrafi rysować. Zachęcona przez swoją nauczycielkę zaczęła rysować coraz ładniejsze kropki. Tak dzieci poznały genezę święta kropki. Dzieci z grupy V wykonały przepiękne biedronki, zgłębiły również informacje na temat tego owada. Na koniec przyozdabiały kolorowymi kropkami /cukiereczkami/ mufinki przygotowane dla nich przez rodziców. Tego dnia również i inne przedszkolaki wykonały wiele ciekawych prac plastycznych w kropkami w roli głównej –czterolatki z gr. IV wykonały prześliczne muchomorki a sześciolatki z gr. VI twórcze prace z kropką w tle. Najmłodsze dzieci /3latki z grupy I/ kwiaty z trzech farbkowych plam :)

Było zabawnie, wesoło i kropkowo!     

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020