Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'A ja kocham swoje miasto' Laurka dla Żar 01 kwietnia 2019 18:23

Przedszkolaki grupy VI naszego Zespołu wraz z sześciolatkami MP nr 10 w Żarach wykonały laurkę dla miasta Żary w ramach II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, zadanie nr 9 - „A ja kocham moje miasto”. Dzieci poprzez zabawę mogły wykazać się dużą kreatywnością i pomysłowością. Przedszkolaki były szczęśliwe, że mogły podarować dla swojego miasto coś od siebie. Dzieci również odwiedził wiceburmistrz miasta- p. Olaf Napiórkowski, przekazując im za piękne rysunki słodkie upominki.

Konkurs logopedyczny 01 kwietnia 2019 17:48

29 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Logopedyczny dla dzieci najstarszych. Sześciolatki. udowodniły, że potrafią pięknie mówić. Świetnie poradziły sobie z wierszykami, które były bardzo trudne.  dziękuję i za przygotowanie. Brawo! To była przyjemność ich słuchać.

Czarna krowa w kropki bordo... Kiedy deszcz dżdży dżdżownica drży... itd.

Konkurs logopedyczny został przeprowadzony przez naszego przedszkolnego logopedę- p. Katarzynę Oszkinis-Golec.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Gratulujemy!

 

 

 

Przedszkole drugi dom- konkurs w gr II 01 kwietnia 2019 18:28

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

W gr II rozstrzygnięto  konkurs 'Przedszkole - drugi dom' organizowany w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wpłynęły trzy prace i każda z nich została nagrodzona. Nagrody udostępnione przez MOSRiW Żary - dziękujemy ❤️

Wiersz Hani i Juli, opowiadanie Leny oraz bajka Oskara można przeczytać i podziwiać w przedszkolnym holu.

Spotkanie z p. Rafałem Szymczakiem 28 marca 2019 19:22

28 marca, niemal wszystkie grupy przedszkolaków /w trzech turach/, uczestniczyły w spotkaniu z p. Rafałem Szymczakiem- regionalistą, pasjonatem i jak się okazuje naszym absolwentem! Tak, jako małe dziecko uczęszczał do naszego przedszkola.

Pana Rafała gościliśmy już drugi raz, tym razem opowiedział nam o tradycjach łużyckich na ziemiach żarskich związanych z wiosną i Wielkanocą m. inn. Maslenica, Jatsowa Woda, Jatsowy Wogeń, Walkowanje jajow. Dzieci dowiedziały się na czym polegało camprowanie- tuż przed Wielkim Postem.

Pan Rafał opowiedział o tym, jak na naszych ziemiach żarskich uprawiano len i co z niego potem powstawało i jak wyglądały łużyckie stroje ludowe. Zademonstrował dzieciom łodygi lnu i maleńkie nasionka siemienia lnianego. Przygotował  dla dzieci przepyszną niespodziankę – twarożek na krakersach posypany siemieniem lnianym i z olejem lnianym we współczesnej wersji – pychotka!

Ratunek dla pustułki! 01 kwietnia 2019 18:04

27 marca 2019  pod przedszkolem odbyła się WIELKA AKCJA RATUNKOWA!!

Nasi wspaniali rodzice, na co dzień leśnicy: pan Bartek -tata Hani i Waldka i p. Magda- mama Anitki, uratowali pustułkę, która pomieszkiwała w wieży „Samochodówki”.

Ranny ptaszek nie mógł niestety fruwać, miał przetrącone skrzydełko. Po schwytaniu go nasi wspaniali leśnicy przewieźli go do weterynarza, który udzielił mu pierwszej pomocy.

Wieczorem ptaszek był już na wolności.

Całej porannej akcji, z okien, przyglądały się przedszkolaki.

Zdarzenie przyczyniło się do prowadzenia wielu rozmów i prezentacji na temat życia, zwyczajów tego ptaka – dzieci rozbudziły swoja ciekawość!

Dziękujemy naszym Bohaterom-Ratownikom!!❤️

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020